Захворіло у світі
11,565,414
Померло у світі
536,650
Вилікувалось у світі
6,258,471
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Китай і США можуть зняти економічні обмеження один з одного вже наприкінці березня – WSJ

Китай і США можуть зняти економічні обмеження один з одного вже наприкінці березня – WSJ

У торгових переговорах країн намітився прогрес

Китай і США можуть зняти економічні обмеження один з одного вже наприкінці березня – WSJ
фото pixabay.com

Президент США Дональд Трамп і президент Китаю Сі Цзіньпін можуть укласти офіційну торгову угоду на саміті орієнтовно 27 березня, зважаючи на значний прогрес у переговорах між двома країнами, повідомляє Reuters із посланням на The Wall Street Journal.

Сполучені Штати й КНР, схоже, наблизилися до угоди, яка скасує американські тарифи на китайські товари на суму не менше $200 млрд. Прогрес став можливий у зв'язку з тим, що Пекін обіцяє структурні економічні реформи й скасовує відповідні тарифи на американські товари, повідомило джерело під час переговорів у неділю.

В адміністрації Трампа очікують, що два лідери «закриють» угоду на зустрічі, яка пройде в найближчі тижні в резиденції американського президента у Флориді.

Сторони ще мають обговорити ряд деталей, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності. Також буде обговорюватися механізм забезпечення дотримання угоди, який дозволить переконатися, чи виконує  Пекін обіцянки внести зміни до політики, щоб посилити захист американської інтелектуальної власності та покласти край примусовій передачі технологій китайським партнерам.

Ще одне джерело повідомило, що Вашингтон і Пекін близькі до порозуміння, зокрема, щодо обіцянок Китаю збільшити закупівлі в США сільськогосподарської, енергетичної та промислової продукції, а також провести структурні зміни в політиці.

У межах цієї угоди КНР знизить мита на американські товари, в тому числі на сільськогосподарську, хімічну продукцію і автомобілі, в обмін на зняття санкцій Вашингтоном, пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела з обох сторін.

Нагадаємо, Трамп минулого тижня сказав, що США можуть відмовитися від торгової угоди з Китаєм, якщо вона буде недостатньо вигідною, хоча його економічні радники зазначили «фантастичний» прогрес у перемовах.

Раніше США мали намір ввести нові тарифи щодо продукції з Китаю 1 березня, однак зважаючи на успіх у переговорах президент Трамп оголосив, що не буде цього робити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті