Сьогодні українцям почнуть давати субсидії на руки грошима

Сьогодні українцям почнуть давати субсидії на руки грошима

Першим готівку для оплати комуналки за лютий виплатять пенсіонерам, які отримують пенсію 4 березня

Сьогодні українцям почнуть давати субсидії на руки грошима
Фото: УНІАН

В Україні відсьогодні, 4 березня, починають видавати субсидії на оплату комунальних послуг готівкою. Про це пише Уніан.

Нагадаємо, минулого місяця Кабмін прийняв рішення виплачувати допомогу на комуналку «живими» грошима. Отримавши їх на руки, люди самі потім платитимуть за газ, тепло, воду та інші послуги.

Мінсоцполітики повідомило, що спочатку «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий виплатять пенсіонерам, які отримують пенсію 4 березня. Тим, хто має пенсійну картку, субсидію перерахують туди. Якщо ж карти немає, гроші додому принесе листоноша. Непенсіонерам виплачуватимуть монетизовану субсидію з 12 березня через відділення «Ощадбанку».

Додамо, що монетизація субсидій на оплату комунальних послуг проходитиме в Україні в три етапи: перший – з 1 січня 2019 року охоплює тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації залучать громадян, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року, на третьому етапі пройде повний перехід на надання субсидій у грошовій формі. 

Раніше Mind писав, що за ініціативою Міністерства фінансів 8 листопада 2017 року Кабмін прийняв постанову про монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств – постачальників послуг. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті