G7 та Світовий банк закликали Україну відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

G7 та Світовий банк закликали Україну відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Посли G7 наголосили, що скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення стало «значною поразкою у боротьбі з корупцією в Україні»

G7 та Світовий банк закликали Україну відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
фото WordPress.com

G7 та Світовий банк закликали українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інструментів та інституцій, включно із відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Про це йдеться у спільній заяві організацій у Twitter.

Також у документі наголошується, що Україна має «знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлено під загрозу» скасуванням КС статті про незаконне збагачення.

Група підтримки послів G7 наголосила на тому, що нещодавнє скасування відповідної статті стало «значною поразкою в боротьбі з корупцією в Україні». На її думку, це послабило вплив всієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений.

«Поточні розслідування та кримінальне переслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався своїм службовим положенням для особистого збагачення», – наголошується в заяві.

Посли нагадали, що незаконне збагачення є не новим злочином. Ще у 2010 році понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення і відтоді багато інших юрисдикцій включили цей злочин до свого кримінального законодавства.

«Суди у всьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність», – йдеться в документі.

Нагадаємо: 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Пізніше це рішення розкритикував ЄС. Антикорупційна ініціатива EUACI (найбільша програма допомоги ЄС у боротьбі з корупцією в Україні) оприлюднила висновок щодо конституційності статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення та спростувала усі аргументи КС.

Як повідомлялось, НАЗК пропонує відновити покарання за незаконне збагачення і готове долучитися до експертизи відповідних законопроектів.

Між тим у США відреагували на заяву глави Конституційного суду, що в Сполучених Штатів немає статті про збагачення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло