ЄС вводить механізм перевірки прямих іноземних інвестицій

ЄС вводить механізм перевірки прямих іноземних інвестицій

Нові правила будуть введені з міркувань національної безпеки

ЄС вводить механізм перевірки прямих іноземних інвестицій
фото pixabay.com

Скоро в ЄС буде введена низка нових правил для більш ретельного вивчення прямих інвестицій, які надходять з третіх країн, з міркувань безпеки та суспільного порядку. Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради Європейського союзу.

Наголошується, що Рада ЄС уже затвердила нормативну базу для більш ретельних перевірок.

«Це вперше ЄС отримує таку всеосяжну структуру, тоді як його основні торгові партнери уже мають відповідні правила», – наголошується у повідомленні.

Прес-служба Ради ЄС зазначила, що ЄС є і буде одним з найбільш відкритих місць для інвестицій у світі. Також повідомляється, що «нові правила перевірки інвестицій забезпечать, щоб відкритість йшла поряд з розумним захистом наших стратегічних активів».

Нові правила перевірки прямих іноземних інвестицій створять механізм співпраці, за якого держави-члени і Єврокомісія зможуть обмінюватися інформацією і звертати увагу на конкретні занепокоєння.  Держави-члени збережуть за собою право переглядати і потенційно блокувати прямі іноземні інвестиції з міркувань безпеки і громадського порядку. Рішення про створення і підтримку національних механізмів перевірки також залишиться в руках окремих держав-членів.

Постанову буде опубліковано 21 березня 2019 року. Нові правила наберуть чинності через 20 днів і почнуть застосовуватись через 18 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті