ЄС зняв санкції з екс-глави адміністрації Януковича Клюєва

ЄС зняв санкції з екс-глави адміністрації Януковича Клюєва

Майже 30 млрд грн кредитів, виданих держбанками України фірмам, пов'язаним з Клюєвим, навряд чи будуть повернені

ЄС зняв санкції з екс-глави адміністрації Януковича Клюєва
Андрій Клюєв
Фото УНІАН

Генеральна прокуратура підтверджує виключення Андрія Клюєва, глави адміністрації президента Віктора Януковича, зі списку санкцій Європейського союзу, передає БізнесЦензор.

Про це речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

Лисенко зазначив, що сьогодні в Офіційному журналі ЄС опубліковано рішення Ради ЄС від 4 березня про продовження на рік (до 6 березня 2020 року) обмежувальних заходів, застосованих до колишніх українських чиновників, причетних до присвоєння і розтрати державних коштів.

«Цього року зі списку санкцій виключений А. Клюєв, при цьому в липні 2018 року Суд ЄС скасував обмежувальні заходи, застосовані до нього у 2017 році. Незважаючи на зняття санкцій ЄС щодо цієї особи правоохоронні органи України продовжують розслідування в кримінальному провадженні щодо А. Клюєва», – повідомив речник ГПУ.

КОМЕНТАР щодо продовження санкцій ЄС стосовно українських екс-високопосадовців Сьогодні в...

Опубликовано Андрій Лисенко Вторник, 5 марта 2019 г.

Таким чином, санкції ЄС продовжують діяти щодо 12 осіб.

Лисенко додав, що скасування екс-чиновниками в Суді ЄС введених раніше санкцій не є безумовною підставою для ЄС про скасування обмежувальних заходів.

«Наприклад, беручи до уваги відповідні рішення Суду ЄС про скасування попередніх рішень Ради ЄС про накладення санкцій на Е. Ставицького і М. Азарова, компетентні органи ЄС визнали прогрес у розслідуванні ГПУ кримінальних проваджень щодо них достатньою підставою для продовження санкцій», – додав представник Генпрокуратури.

Як повідомлялося, у липні 2018 року Суд Європейського союзу скасував санкції проти Андрія Клюєва, колишнього глави адміністрації президента часів Віктора Януковича, на 2017–2018 роки, але він залишався в санкційних списках до закінчення дії рішення про продовження санкцій на 2018 – початок 2019 року.

Соратник Януковича домагається зняття санкцій, накладених ЄС, після того як схожий суд раніше виграв його брат, депутат-утікач Сергій Клюєв, проти якого, а також екс-міністра юстиції Олени Лукаш, санкції ЄС не були продовжені навесні 2018 року.

У рішенні суд ЄС зазначив, що Рада ЄС, вводячи санкції, повинна була перевірити, наскільки обґрунтованими є звинувачення на адресу конкретних осіб, а в даному випадку є підстави для «сумнівів в адекватності доказів», які українська влада передавала Євросоюзу.

Ці санкції – заборона на в'їзд в ЄС і заморожування активів на території Євросоюзу – були введені навесні 2014 проти осіб, яких в Євросоюзі вважають відповідальними за дестабілізацію ситуації в Україні.

Наразі Клюєв перебуває в розшуку Служби безпеки України. В СБУ заявляли, що Клюєв перебуває на території Росії.

Генпрокуратура підозрює Клюєва в скоєнні правопорушень, передбачених статтею 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій), статтею 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Як повідомляє видання із посиланням на інформацію DW, за період дії санкцій ЄС у Відні збанкрутували фірми, пов'язані з братами Клюєвими, – Activ Solar і SLAV Handel. У результаті найбільші кредитори цих компаній – державні Ощадбанк і Укрексімбанк – залишилися ні з чим. Видані ними кредити майже на 30 млрд грн, очевидно, не будуть повернені. У результаті для підтримки цих банків уряд України змушений був докапіталізувати їх з держбюджету на суму близько 20 млрд грн.

Раніше Європейський суд справедливості відхилив позов екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова проти Ради ЄС про зняття з нього європейських санкцій – заборони на в'їзд в ЄС і заморожування банківських активів, та зобов’язав його до компенсації судових витрат сторін.

Нагадаємо: країни – члени Євросоюзу досягли політичного консенсусу щодо впровадження нових санкції проти Росії, заявила верховний представник ЄС і зовнішньої політики Федеріка Могеріні. Йдеться про так званий «азовський пакет» – нові персональні санкції, пов’язані з російською агресією проти українських кораблів у Керченській протоці.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло