З квітня всі картки Visa випускатимуть безконтактними

З квітня всі картки Visa випускатимуть безконтактними

Visa в 2019 році перегляне розмір комісій interchange і знизить комісії для операцій по картах лише з магнітною смугою

З квітня всі картки Visa випускатимуть безконтактними
Фото: pixabay.com

Українські банки з квітня 2019 року будуть випускати карти Visa, які будуть в обов'язковому порядку підтримувати опцію безконтактної оплати, передає FinClub.

Про це повідомила старший віце-президент, директор регіонального підрозділу Visa по країнах СНД і Південно-Східної Європи (CISSEE) Віра Платонова.

За даними НБУ, станом на 1 січня 2019 року лише 10,7% платіжних карт в Україні були безконтактними (3,95 млн карток з 36,95 млн). Хоча кількість безконтактних платіжних карт за 2018 рік зросла на 44%.

При цьому 80% всіх платіжних терміналів в Україні вже приймають безконтактні платежі (221 500 терміналів з 278 990).

Поштовхом до розвитку інфраструктури стало вимогам міжнародних платіжних систем з 1 січня 2016 року встановлювати нові платіжні термінали виключно з модулем для безконтактного списування коштів. З 1 січня 2016 роки кількість платіжних терміналів зросла в Україні на 104 700.

Крім того, Платонова пообіцяла, що в 2019 році Visa перегляне розмір комісій interchange і знизить комісії для операцій по картах лише з магнітною смугою, що буде стимулювати банки просувати безконтактні платіжні засоби.

Відзначимо, що платіжна карта, яка має можливість безконтактної оплати (технологія Visa payWave), також має і чіп, і магнітну смугу, щоб картою можна було розрахуватися в будь-якому POS-терміналі.

Також у 2019 рокці Visa підвищить удвічі ліміт за операціями без PIN-коду. Держателі карток Visa зможуть без введення PIN-коду оплатити покупки на суму до 1000 грн.

Зараз без PIN-коду можна провести операцію максимум на 500 грн.

Конкретних термінів підвищення ліміту в компанії поки не називають.

У свою чергу, компанія Mastercard з 12 квітня 2019 роки збільшить ліміт на безконтактні платежі без введення PIN-коду з нинішніх 100 грн до 500 грн.

Нагадаємо: минулого року в Європі вперше почали тестувати біометричну безконтактну платіжну картку. Клієнту потрібно піднести картку до терміналу і підтвердити платіж відбитком свого пальця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті