Рейтинг найбагатших українців 2019 за версією Forbes

Рейтинг найбагатших українців 2019 за версією Forbes

Американський Forbes включив до списку найбагатших людей світу 7 громадян України

Рейтинг найбагатших українців 2019 за версією Forbes
фото Forbes

До оновленого рейтингу найбагатших людей світу, за версією журналу Forbes, потрапили 7 українців. Усі разом вони володіють сумарно $13,6 млрд.

За минулий рік серед українців стало більше мільярдерів – після 4-річної перерви в рейтинг повернувся Вадим Новинський. Найбагатшим громадянином України, як і раніше, залишається Рінат Ахметов з капіталом $6 млрд. Решта його українських конкурентів значно відстають – їхні статки не перевищують півтора мільярди доларів. Як кажуть – ще є куди рости.

Рейтинг найбагатших українців 2019 за версією Forbes
інфографіка Forbes

№272. Рінат Ахметов

Статки: $6 млрд

Холдингова компанія Ріната Ахметова «Систем Кепітал Менеджмент» контролює його частки в різних галузях промисловості. Ахметов володіє пакетом акцій гірничо-металургійної компанії Metinvest Group, однієї з найбільших приватних компаній в Україні.

Син шахтаря, Ахметов почав скуповувати видобувні активи в епоху приватизації в Україні в 1990-х роках.

Компанія ДТЕК, яка належить мільярдеру, має в своїх активах вугільні шахти, теплоенергетичні підприємства  і найбільшу в Україні вітряну електростанцію.

Ахметов також володіє компаніями в сфері телекомунікацій, інжинірингу, фінансів, нерухомості, транспорту та роздрібної торгівлі.

№1511. Костянтин Жеваго

Статки: $1,6 млрд

Костянтин Жеваго – гендиректор української гірничодобувної компанії Ferrexpo, яка котирується на Лондонській фондовій біржі; йому належить частка понад 50%. Власник футбольного клубу «Ворскла».

Він став фінансовим директором банку «Фінанси та Кредит» в 1992 році, однак цей бізнес збанкрутів у 2015 році.

У 1996 році він став власником Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який згодом став Ferrexpo, і в 2007 році вивів його на біржу.

№1605 Юрій Косюк

Статки: $1,4 млрд

Юрій Косюк очолює МХП – найбільше в Україні підприємство з виробництва м'яса птиці. На зорі кар’єри він вивчав технологію виробництва харчових продуктів в Київському інституті харчової промисловості, згодом почав імпортувати меблі і газ з Туркменістану.

Після розпаду Радянського Союзу він почав торгувати зерном і в підсумку перейшов на птахівництво в 1998 році. Косюк вивів на Лондонську біржу MХП в 2008 році; йому належить близько 65% компанії.

Косюк щедро виплачує сам собі дивіденди і за ці гроші вже купив собі пару літаків, вертоліт, яхту і кілька автомобілів, включаючи Lamborghini.

№1605 Віктор Пінчук

Статки: $1,4 млрд

Віктор Пінчук, зять колишнього президента України Леоніда Кучми, у 1990 році використовував свою докторську ступінь в проектуванні труб, щоб заснувати компанію Інтерпайп – виробник металопродукції. Зараз це впливова українська бізнес-група, діяльність якої зосереджена на сталеливарній промисловості, також контролює активи в різних сферах промисловості, послуг та інформації.

Однак компанія має серйозні борги після того, як втратила весь свій бізнес в Росії через окупацію Криму й війну на сході України.

Пінчук володіє Гранд Білдінгс, історичним будинком на Трафальгарській площі в Лондоні.

Пінчук виступає спонсором щорічного Українського сніданку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

№1818. Геннадій Боголюбов

Статки: $1,2 млрд

Разом з Коломойським Геннадій Боголюбов заснував ПриватБанк з капіталом в $1 млн на початку 1990-х років.

За цей час він став ключовим банком в Україні, обслуговуючи більше половини населення країни і понад третину приватних вкладів.

У 2016 році уряд України націоналізував банк; розслідування виявило, що його власники протягом 10 років розкрадали активи банку.

У грудні минулого року Високий суд Лондона розпорядився заморозити активи вартістю близько $2,5 млрд, якими володіють Боголюбов і Коломийський. Вони заперечують звинувачення.

Обоє партнерів врегулювали в 2016 році судовий розгляд з мільярдером Віктором Пінчуком, який пред'явив їм позов про відшкодування збитків за невиконані зобов'язання по інвестиціям в гірничодобувну промисловість.

№1941. Ігор Коломойський

Статки: $1,1 млрд

Разом зі своїм Боголюбовим Ігор Коломойський заснував ПриватБанк на початку 1990-х років (див. вище). Член наглядових рад «Приватбанку», нафтопереробного комбінату «Нафтохімік Прикарпаття», а також нафтовидобувної компанії «Укрнафта».

Коломойський був призначений губернатором Дніпропетровської області, однак президент Порошенко відправив його у відставку в березні 2015 року.

Має українське, ізраїльське і кіпрське громадянство. Мешкає переважно у Швейцарії. Коломойський є власником чотирьох готелів у колись елітному Земмерінгу, австрійському гірськолижному курорті. Також володіє багатьма закладами українського гірськолижного курорту Буковель.

Мільярдер також є власником 100% медіа-групи «1+1» та медіа-холдингу «Главред-медіа» (у який входять агентство УНІАН та «Главред»).

№2057. Вадим Новинський

Статки: $1,1 млрд

Новинський повертається в список мільярдерів Forbes після чотирирічної перерви. Разом з партнером Андрієм Клямко Новинський володіє українською групою компаній «Смарт Холдинг», яка є власником 24% акцій виробника залізної руди «Метінвест» Ріната Ахметова.

Росіянин за походженням, Новинський почав працювати в Україні в середині 1990-х років з виробником нафти «Лукойл», згодом почав скуповувати українські металургійні компанії.

У 2006 році він об'єднав свої компанії в промислово-інвестиційну групу «Смарт Холдинг», а в 2007 році обміняв їх на частку в «Метінвесті». Отримав громадянство України у 2012 році і став народним депутатом від «Партії регіонів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло