Вітренко звинуватив нове керівництво «Нафтогазу» в корупції

Вітренко звинуватив нове керівництво «Нафтогазу» в корупції

Він заявив, що з ІV кварталу 2018 року продаж газу зі сховищ ведеться за корупційною схемою

Вітренко звинуватив нове керівництво «Нафтогазу» в корупції

Колишній головний виконавчий директор НАК «Нафтогаз України», а з листопада 2018 року просто виконавчий директор «Групи Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив, що з  ІV кварталу 2018 року продаж газу з газових сховищ ведеться за корупційною схемою. Про це пишуть «Українські Новини».

Вітренко наводить низку аргументів на підтвердження цього у своїх службових записках наглядовій раді компанії. На його думку, ці аргументи підтверджують конфлікт інтересів новопризначеного керівника газового напряму НАК Андрія Фаворова, а також факти продажу «нафтогазівського» газу за зниженими цінами компанії «ЕРУ Трейдинг», якою раніше керував Фаворов.

Вітренко також заявив, що маркетингова політика компанії з продажу газу для промислових споживачів останнім часом велася неефективно. Про це він написав у службовій записці керівнику служби комплаенса (внутрішньої перевірки) НАК Марії Кучерової 31 січня 2019 року.

Документ засвідчує, що продаж газу, зокрема в четвертому кварталі 2018 року, привела до необгрунтованих втрат НАК, а також до такого ж необгрунтованого прибутку «ЕРУ Трейдинг» як посередника між «Нафтогазом» і її дочірньою компанією «Укртрансгаз».

«Наскільки мені відомо, така ж ситуація залишається актуальною для поставок газу в січні і лютому 2019 року», – сказано в документі.

За даними Вітренко, в ІV кварталі «ЕРУ Тейдінг» отримувала газ за ціною, заниженою в деяких випадках майже на 1000 грн за 1000 кубометрів. Із наданого ним документа випливає, що «в кінці листопада і в грудні 2018 року «ЕРУ Трейдинг» закупили газ із газосховищ за низькою ціною (середньозважена 8457 грн/тис. куб. м) загальним обсягом 101 млн кубометрів».

«Якщо допустити, що цей ресурс був використаний «ЕРУ Трейдинг» для виробничо-технологічних потреб і послуг балансування, тоді при порівнянні з розрахунковими цінами закупівлі газу «Укртрансгазом» на контрактних умовах, «ЕРУ Трейдинг» могла заробити на цих операціях $2,2 млн», – сказано в аналізі.

Директором та одним із засновників «ЕРУ Трейдинг» до недавнього часу був Андрій Фаворов, який із листопада 2018 року призначений головою газового напряму НАК, і до нього перейшла частина повноважень Вітренка.

Раніше Mind писав, що «Нафтогаз» подав позов до суду щодо виплати премії Коболєву.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті