У Швейцарії представили найдорожчу в Європі банкноту – номіналом 1000 франків

У Швейцарії представили найдорожчу в Європі банкноту – номіналом 1000 франків

При цьому у світі спостерігається тенденція до відмови від надто великих купюр

У Швейцарії представили найдорожчу в Європі банкноту – номіналом 1000 франків
The Local Switzerland

Швейцарський національний банк (SNB) представив купюру в 1000 франків нового зразка, яка стане найдорожчою банкнотою Європи й другою за цінністю у світі – після купюри в 10 000 брунейських доларів, передає FinMarket.

Купюра надійде в обіг з 13 березня. Дизайн банкноти виконано в фіолетовому кольорі з використанням полімерних волокон. Основна тема дизайну купюри – комунікація і мова.

Видання зазначає, що останнім часом у світі є тенденція виводити з обігу особливо великі купюри, оскільки вони активно використовуються в кримінальному світі. Інша причина – зростання популярності електронних платежів.

Наприклад, Європейський центральний банк (ЄЦБ) ухвалив рішення припинити друкувати банкноти в 500 євро з квітня 2019 року.

Однак через культурні особливості в Швейцарії готівкові гроші досі популярні, заявив заступник голови SNB Фріц Цурбрюг.

За даними опитування центробанку за 2017 рік, близько 70% всіх платежів у Швейцарії здійснювалися готівкою. У вартісному вираженні показник становить близько 45%. При цьому 40% опитаних хоча б раз оплачували покупки банкнотою в 1000 франків протягом року.

Повна зміна швейцарських франків на купюри нового зразка завершиться у вересні 2019 року, коли ЦБ представить останню банкноту номіналом в 100 франків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті