«ДТЕК Нафтогаз» виграв перший відкритий аукціон на нафтогазову площу

«ДТЕК Нафтогаз» виграв перший відкритий аукціон на нафтогазову площу

Дозвіл на промислову розробку родовищ наданий «ДТЕК Нафтогаз» на 20 років

«ДТЕК Нафтогаз» виграв перший відкритий аукціон на нафтогазову площу
Фото: УНІАН

Компанія «Нафтогазсистеми», яка входить до портфелю активів «ДТЕК Нафтогаз», виграла сьогодні аукціон Державної служби геології та надр України на придбання спеціального дозволу на користування надрами Світанково-Логівської площі в Харківській області. Про це повідомила Mind прес-служба компанії.

Це перший в Україні аукціон, який проводили в режимі онлайн в системі ProZorro.Sale.

«Запуск публічних онлайн-аукціонів є найважливішим результатом багаторічних реформ у газодобувній галузі. Завдяки абсолютно прозорій процедурі та чесній конкурентній боротьбі, сьогодні нам вдалося придбати спеціальний дозвіл на площу, яку ми вивчали спільно з галузевими науковими інститутами останні 3-4 роки. Цей крок є логічним продовженням розвитку нашого бізнесу в Харківській області. У найближчі роки нам необхідно буде інвестувати понад 300 млн грн в геологорозвідувальні роботи, пошукове буріння і будівництво наземної інфраструктури. У разі відкриття родовища, додаткові інвестиції в розвиток і освоєння його запасів складуть сумарно близько 1 млрд грн, що дозволить нам збільшити свій внесок в енергетичну незалежність України», – сказав генеральний директор «ДТЕК Нафтогаз» Ігор Щуров.

Компанія придбала спецдозвіл за 85 млн грн, що на 384% більше стартової вартості ліцензії і є абсолютним рекордом для України.

Світанкова-Логівська площа розташована на території Чугуївського, Зміївського, Харківського районів Харківської області. Вона займає територію в 197,5 кв. км. Вид корисної копалини – нафта, газ природний, конденсат. Вид користування надрами – геологічне вивчення нафтогазоносних надр із подальшим видобуванням нафти, газу. Дозвіл на промислову розробку родовищ наданий на 20 років.

Додамо, що вперше на онлайн-аукціонах у системі ProZorro.Sale було продано три нафтогазові ділянки. За підсумками прозорих торгів за участі 5 підприємств до бюджету України було сплачено понад 140 млн грн, що в рази перевищує стартову вартість лотів.

Це стало абсолютним рекордом для нафтогазовидобувної галузі та історичною сумою сплаченою компаніями в результаті конкурентних торгів. Вартість 3 лотів перевищила вартість 9 лотів (з 10), запропонованих «Держгеослужбою» на перший раунд. 

Переможцями аукціонів стали «ДТЕК Нафтогаз», Burisma Group та «Укргазвидобування». 

Раніше Mind писав, що ДТЭК Ахметова має намір продовжити купувати обленерго.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті