Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
У Росії ввели покарання за прояв неповаги до влади в інтернеті

У Росії ввели покарання за прояв неповаги до влади в інтернеті

Новий закон визначає порядок обмеження доступу до інформації в інтернеті, яка «ображає людську гідність і громадську мораль»

У Росії ввели покарання за прояв неповаги до влади в інтернеті
фото pixabay.com

Госдума РФ прийняла в заключному читанні резонансний законопроект про блокування в інтернеті матеріалів, що ображають суспільство, державні символи та інститути влади Росії. Про це повідомляє «ТАСС».

У документі визначено «порядок обмеження доступу до інформації, яка ображає людську гідність і громадську мораль, демонструє явну неповагу до суспільства, держави, офіційних державних символів РФ, Конституції РФ або органів, що здійснюють державну владу в РФ».

При виявленні в інтернеті подібних матеріалів генеральний прокурор РФ або його заступники звертатимуться в «Роскомнадзор» із вимогою її видалення або обмеження доступу до інформресурсів, які її поширюють, якщо її не буде видалено.

«Роскомнадзор» повинен буде негайно визначити провайдера хостингу такого сайту, повідомити його про порушення і зафіксувати дату та час подання відповідного повідомлення. Провайдер буде зобов'язаний негайно проінформувати власника інформаційного ресурсу про необхідність видалити протиправні матеріали.

Якщо власник не зробить цього протягом доби, провайдер має заблокувати сайт. У разі бездіяльності провайдера обмеження доступу буде проводитися на рівні оператора зв'язку.

Якщо власник сайту видалить недостовірну інформацію, він має повідомити про це «Роскомнадзор», який після перевірки негайно повідомить оператора зв'язку про відновлення доступу до інформаційного ресурсу.

Зазначається, що Госдума РФ також ввела штрафи за образу державних символів та інститутів.

Так, за «поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах, зокрема в мережі интернет» матеріалів, які ображають суспільство, держсимволи та інститути влади на перший раз може загрожувати штраф у розмірі від 30 000 до 100 000 рублів.

При повторному порушенні штраф вже становитиме 100 000 – 200 000 рублів, а в разі стійкого рецидиву (більше двох разів) – 200 000–300 000 рублів і вже з можливістю арешту на 15 діб як альтернативи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті