Україна запровадила тимчасовий безвіз для громадян Північної Македонії

Україна запровадила тимчасовий безвіз для громадян Північної Македонії

Безвізовий режим запроваджено з 16 березня 2019 року до 15 березня 2020 року

Україна запровадила тимчасовий безвіз для громадян Північної Македонії
Мапа glaspress.rs

Україна запровадила з 16 березня 2019 року до 15 березня 2020 року безвізовий режим в'їзду в Україну та транзитного проїзду через її територію для громадян Республіки Північна Македонія, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ.

Відповідний указ № 57/2019 підписав Президент Петро Порошенко 6 березня 2019 року.

Безвіз запроваджено, – «з метою розвитку і практичної реалізації принципів добросусідського партнерства між Україною та Республікою Північна Македонія, активізації двосторонніх контактів у всіх сферах взаємовідносин, підтверджуючи наміри продовжувати співробітництво щодо лібералізації режиму взаємних поїздок громадян».

Нагадаємо: у лютому 2019 року НАТО та Македонія підписали протокол про вступ країни до Альянсу. Повноправним членом Північноатлантичного альянсу Скоп’є стане щонайпізніше наступного року.

Минулого року Міністри закордонних справ Греції та Македонії підписали угоду про нову назву для балканської країни: вона буде перейменована в Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії триває з моменту розпаду Югославії і є однією з головних перешкод для вступу цієї країни в НАТО і Євросоюз. Головний противник назви «Македонія» – Греція: причина в тому, що тут є область з такою ж назвою. Претензії Греції призвели до того, що зараз Македонія входить в ООН як Колишня югославська республіка Македонія (КЮРМ). На грецьких картах Македонію називали Скопією (за назвою столиці Скоп'є).

Згідно з рішенням, розробленим прем'єр-міністрами Греції і Македонії Алексісом Ціпрасом і Зораном Заєвим, нова назва зробить неможливими теоретичні претензії македонського уряду на територію Південної Македонії, яка входить до складу Греції.

Раніше повідомлялося, що у столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло