Україна проведе авіаоблік дельфінів у Чорному морі
Дослідження розраховані на 2 роки, і в них беруть участь вчені з України, Болгарії, Румунії, Туреччини та Монако

Влітку 2019 року стартує проект Європейського Союзу, який передбачає проведення спеціального розширеного міжнародного авіаоблік дельфінів в Чорному морі з фото і відеофіксацією, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів України.
У дослідженнях, розрахованих на два роки, беруть участь вчені з України, Болгарії, Румунії, Туреччини та Монако.
«Маємо суперечливу інформацію про кількість дельфінів в Чорному морі, але очевидно, що є проблеми з їх захистом. Вони стосуються не тільки України. Радує, що наші вчені також візьмуть участь в цьому проекті», – розповів міністр Остап Семерак.
Він зазначив, що крім авіаційного обліку буде проведено моніторинг кількості загиблих дельфінів в рибальських мережах. Тут передбачається і анкетування рибалок і спостерігачів на риболовних суднах, і обстеження мертвих дельфінів, яких хвилі викидають на берег. Ці дані вкрай необхідні для вироблення заходів щодо попередження загибелі цих унікальних морських тварин.
Крім того, в міністерстві також повідомили про продовження ще одного важливого наукового дослідження в акваторії Чорного моря, в якому Україна раніше брала участь.
«Масштабний проект ЄС/ПРООН EMBLAS-Plus буде продовжено. Україна також є активним його учасником. Ці морські дослідження як раз дозволять оцінити стан Чорного моря за всіма показниками, передбаченими Рамкової директиви з морської стратегії ЄС», – розповіли в міністерстві.
Як зазначається, проект ЄС / ПРООН EMBLAS-Plus, зокрема, передбачає проведення спільних українсько-грузинських досліджень у відкритому морі, підтримку нового національного моніторингу морських вод, схваленого в минулому році і проведення ряду практичних заходів щодо поліпшення стану Чорного моря.
Нагадаємо: Україна відновлює дослідження океанографічної бази данних, мета якого – безпека мореплавства.
Як писав Mind, згідно із дослідженням, проведеним в межах проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря», у Чорному морі виявлено вдвічі більше пластику, що плаває, ніж у будь-якому іншому морі Європи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].