«Газпром енергохолдинг» планує увійти в турбінне СП з Siemens замість «Силмаша»

«Газпром енергохолдинг» планує увійти в турбінне СП з Siemens замість «Силмаша»

Співпраця Siemens з підсанкційною компанією «Силові машини» є «некомфортною»

«Газпром енергохолдинг» планує увійти в турбінне СП з Siemens замість «Силмаша»
фото new.siemens.com

Німецький енергоконцерн Siemens розглядає можливість викупу у «Силових машин» частки в їх спільному підприємстві з подальшим продажем 50% компанії «Газпром енергохолдинг» (ГЕХ). Про це повідомляє «Коммєрсант» із посиланням на власне джерело.

Наразі 65% СП належить Siemens, 35% – «Силовим машинам». За підсумками операції Siemens може перепродати 50% його акцій «Газпром енергохолдингу». Останній, за словами співрозмовника, вже провів первинні переговори з «Силовими машинами».

В угоді між Siemens і «Силовими машинами» закладена можливість «дуелі», відзначає видання. Йдеться про механізм, який передбачає право кожної зі сторін на переважний викуп пакетів акцій один у одного. Якщо одна з компаній, отримавши пропозицію про купівлю в неї акцій, відмовляється від угоди, то вона сама зобов'язана викупити частку партнера за ціною пропозиції. Цей механізм повинен бути реалізований до кінця 2019 року.

Про можливий вихід з СП одного з партнерів мова зайшла в січні 2018 року, після введення санкцій США проти «Силових машин». Це сталося через скандал з постачанням турбін Siemens для будівництва електростанцій у Криму. Партнерство з підсанкційною компанією є «некомфортним» для Siemens. Між тим власник «Силмаша» Олексій Мордашов заявляв, що компанія може локалізувати виробництво газових турбін у Росії, для цього їй потрібна допомога держави у вигляді співфінансування.

Джерело видання зазначило, що Siemens і ГЕХ у рамках нового партнерства мають намір досягти повної локалізації газової турбіни, щоб та могла використовуватися в програмі модернізації ТЕС, – про такий намір керівництво Siemens вже неодноразово заявляло. «Газпром енергохолдинг» у рамках СП має намір стати основним замовником цього обладнання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло