Американські бізнесмени не приїдуть на Пітерський економічний форум через арешт Калві
Арешт відомого інвестора серйозно вдарив по інвестиційному клімату в Росії

Американські чиновники і бізнесмени відмовляться від поїздки на Петербурзький міжнародний економічний форум (ПМЕФ), який пройде в червні. Відмова пов’язана з арештом у Росії засновника інвестфонду Baring Vostok Майкла Калві, пише Financial Times, на яку посилається The Bell.
За інформацією джерел видання, на ПМЕФ не приїде жоден з керівників найбільших американських компаній. Посол США в Росії Джон Хантсман також заявив, що він не має наміру брати участь у ПМЕФ, поки Калві знаходиться під вартою. Кілька американських компаній скасували вже заплановані поїздки співробітників до Росії, стверджує газета.
«Важко переоцінити, наскільки люди налякані, наскільки глибокими є їх побоювання», – прокоментував виданню представник бізнесу.
Після арешту Калві заяви Кремля про те, що в Росії бізнес переслідують або через політику, або через явні порушення, більше не вселяють довіри, пише FT.
«Обґрунтування арешту Калві жахливе і повністю змінює правила гри. Якщо вже він у тюрмі, це може трапитися з кожним», – зазначив один зі співрозмовників видання.
Арешт Калві й так завдав удар по російському інвестклімату, але відсутність іноземних гостей на ПМЕФ продемонструє це абсолютно чітко, заявив газеті високопоставлений іноземний чиновник, який працює в Москві.
Представник організаторів ПМЕФ повідомив FT, що американська делегація традиційно є однією з найбільших на форумі.
У Кремлі прокоментували позицію США. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що такі повідомлення з'являються перед кожним форумом. Керівники компаній можуть не приїхати на форум за своїми обставинами: «У цьому випадку їх місце займають глави інших компаній, не менше зацікавлених в інвестиціях. Це бізнес-клімат, це питання попиту і пропозиції. Ні те, ні інше не вичерпується», – сказав Пєсков.
На ПМЕФ 2018 року, незважаючи на санкції проти Росії, американська делегація виявилася найчисленнішою – понад 550 осіб.
Нагадаємо: Майкла Калві, засновника інвестфонду Baring Vostok, що працює в Росії з 1994 року, звинувачують в шахрайстві в особливо великому розмірі. За версією слідства, він організував розкрадання 2,5 млрд рублів у банку «Східний». Сам Калві в суді сказав, що його обмовив заявник через корпоративну суперечку. Калві перебуває під арештом до 13 квітня.
На захист Калві висловилися десятки видатних бізнесменів, вказавши, що це суперечка господарюючих суб'єктів.
Як повідомлялося, члени Асоціації європейського бізнесу вимагають, щоб справа Калві розглядалася відповідно до цивільного законодавства, а не кримінального. Президент Росії Путін заявив, що ФСБ вважає інакше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].