Експерти підрахували, скільки Росія втратила іноземних інвестицій через санкції
Західні санкції зменшили потоки боргових інвестицій в РФ щонайменше на $700 млн за квартал, або майже на $10 млрд з середини 2014 по кінець 2017 року

Через санкції російська економіка отримала від банків західних країн на $700 млн менше інвестицій у розрахунку на квартал, ніж від банків тих країн, які не запроваджували санкції. Про це свідчать підрахунки Інституту перехідних економік Банку Фінляндії (BOFIT), передає РБК.
Експерти підрахували, що за період з середини 2014 по кінець 2017 року сума відносних втрат іноземних банківських інвестицій в Росію становить майже $10 млрд.
Економісти використовували дані Банку міжнародних розрахунків (BIS) про щоквартальну динаміку боргових вимог (з цінних паперів та кредитів) іноземних банків до резидентів Росії. Вибірка складається з 32 юрисдикцій, з яких 19 (європейські країни, США, Канада та Австралія) ввели щодо Росії санкційні режими, включаючи секторальні санкції проти російських банків і енергетичних компаній.
Після введення у 2014 році санкцій зменшилися інвестиції в Росію з усіх країн, зазначили експерти. Однак сильніше скоротилися інвестиції з тих держав, які ввели проти Росії санкції, що обмежили фінансування російських компаній.
За даними BIS, з ІІ кварталу 2014 року, коли були введені перші санкції, до кінця ІІІ кварталу 2018 року (останні доступні дані) боргові активи іноземних банків у Росії скоротилися на $84,3 млрд. 86% цієї суми ($72,7 млрд) припало на банки 19 країн, які ввели санкції, підрахував РБК.
Видання наголошує, що точно оцінити масштаби втрат доволі проблематично, оскільки важко відокремити ефект від санкцій, падіння цін на нафту і девальвації рубля: всі ці події накладалися одна на одну.
Санкції США привели до зменшення інвестицій у розвідку енергоресурсів, необхідних для нарощування виробництва нафти і газу в Росії, стверджував Мінфін США в серпні минулого року. Управління головного економіста Держдепартаменту оцінювало в дослідженні 2017 року, що у російських компаній, які потрапили під санкції, операційні доходи в середньому знижуються на чверть, сукупна вартість активів – на 50%, а кількість працівників скорочується на третину.
«Ми вважаємо, що наші санкції кумулятивно коштували російському уряду десятків мільярдів доларів», – говорив на слуханнях у сенаті в серпні помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчелл.
Нагадаємо: за даними російського центробанку, відтік капіталу з Росії з початку року збільшився вдвічі порівняно з січнем – лютим 2018 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].