Відтік капіталу з РФ збільшився вдвічі з початку року

Відтік капіталу з РФ збільшився вдвічі з початку року

Чистий вивіз капіталу приватним сектором з Росії склав $18,6 млрд

Відтік капіталу з РФ збільшився вдвічі з початку року
фото pixabay.com

Відтік капіталу з Росії з початку року збільшився вдвічі порівняно з січнем – лютим 2018 року. Про це свідчать дані на сайті Центробанку, передають «Вєдомості».

За попередньою оцінкою, у січні – лютому цього року чистий вивіз капіталу приватним сектором з Росії склав $18,6 млрд, що у 2,1 раза більше за аналогічний показник минулого року ($8,7 млрд).

«Сальдо фінансових операцій приватного сектора в січні – лютому 2019 року сформувалося головним чином за рахунок збільшення чистих фінансових активів», – зазначає ЦБ.

Міжнародні резерви Росії через відновлення покупок валюти на внутрішньому ринку в рамках бюджетного правила збільшилися на $6,1 млрд.

За підсумками 2018 року чистий відтік капіталу приватного сектора з Росії збільшився в 2,7 раза в порівнянні з попереднім роком і сягнув $67,5 млрд. За інформацією ЦБ, у 2018 році спостерігалося скорочення зовнішніх зобов'язань російських банків і одночасно зростання їх іноземних активів на тлі надходжень від експорту й накопичення валюти на рахунках. Останньому сприяло припинення регулятором закупівлі валюти для Мінфіну за бюджетним правилом на відкритому ринку.

Згідно з базовим сценарієм ЦБ (при ціні на нафту в $ 55 за барель), у цьому році чистий відтік становитиме $20 млрд.

За розрахунками Bloomberg, за останні 25 років із Росії в офшори виведено близько $ 750 млрд. Це ті гроші, які могли б бути інвестовані в російську економіку, зазначає агентство. Щоб зупинити «виток капіталу в довгостроковій перспективі», уряду Росії необхідно боротися з корупцією, зазначає агентство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло