Суд заблокував купівлю Веревським активів Дельта Банку за майже 1 млрд грн

Суд заблокував купівлю Веревським активів Дельта Банку за майже 1 млрд грн

Окружний суд Києва заборонив Фонду гарантування вкладів підписувати договір з переможцем аукціону

Суд заблокував купівлю Веревським активів Дельта Банку за майже 1 млрд грн
Андрій Веревський
Фото: УНІАН

Фінансова компанія «Скай» засновника аграрної компанії «Кернел» Андрія Веревського перемогла в аукціоні з продажу активів Дельта Банку. Проте вона не змогла скористатися своїм правом викупу активів за 906 млн грн через блокування угоди Окружним адміністративним судом Києва. Про це пише Фінансовий клуб.

Торги пройшли на майданчику «Дебтекс Україна» («дочки» міжнародної компанії DebtX) 6 березня.

На аукціоні був виставлений пул активів ФГВФО балансовою вартістю 4,88 млрд грн. Він включав права вимог та інші майнові права за кредитними договорами юросіб, частина яких знаходиться в заставі Нацбанку і Укрексімбанку, а також дебіторську заборгованість. В основному це кредити, видані Дельта Банком таким компаніям, як «Іллічівський зерновий порт», «Іллічівська зернова компанія», «Стройбуд Іллічівськ» і «Одеський олійножировий комбінат». У заставі Дельта Банку за цими кредитами знаходяться виробничі комплекси з обладнанням і земельні ділянки.

Початкова ціна цього пулу на торгах 6 березня становила 897,2 млн грн. Брати участь в аукціоні «Дебтекс Україна» захотіли три потенційні інвестори.

«Оскільки торги були заплановані за принципом голландського аукціону, то ціна могла впасти на 80% – до 179,5 млн грн, але вона навіть не опустилася до цього рівня. У ході конкурентного аукціону 6 березня торги були зупинені на рівні 215,3 млн грн, і в подальшому ціна виросла до 906,2 млн грн, тобто навіть перевищила стартовий рівень», – розповіла заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут.

Переможцем аукціону стала фінансова компанія «Скай».

За словами Світлани Рекрут, переможець аукціону повинен був протягом трьох днів підписати протокол торгів, але за станом на 12 березня такий протокол так і не був підписаний.

«У ФГВФО надійшло визначення Окружного адміністративного суду Києва від 5 березня, яким суд заборонив фонду підписувати договір з переможцем. Суддя Олексій Огурцов своєю ухвалою позбавив кредиторів Дельта Банку понад 900 млн грн коштів», – додала вона.

Аукціон оскаржила фінансова компанія «Октант», яка навіть не брала участі в торгах.

Окружний адмінсуд Києва заборонив формувати і підписувати протокол електронного аукціону, укладати з переможцем торгів договір купівлі-продажу активів Дельта Банку. Причиною цього рішення названо те, що нібито в пул були включені активи «неіснуючого (припиненого) зобов'язання». Позивач хотів виключити з цього лота права вимоги Дельта Банку за кредитним договором № НКЛ-2010632 від 27.06.2012. Суд погодився з цим клопотанням і задовольнив його в повному обсязі.

Хоча це визначення суду набуло сили ще 5 березня, 6 березня ніхто не завадив проведенню аукціону, адже суд направив цю ухвалу до Єдиного реєстру судових рішень тільки 7-го числа, а оприлюднено воно було 11 березня.

У фонді повідомили, що регулярно стикаються з такими спробами зриву аукціонів з продажу цінних об'єктів.

«З огляду на те, що домовитися або втрутитися в хід торгів неможливо, учасники аукціонів вдаються до таких хитрощів, як подібні рішення судів. Якщо цей аукціон буде остаточно зірвано, ми оголосимо повторний аукціон», – пообіцяла Світлана Рекрут.

Вона додала, що ухвала суду може бути оскаржена, але це не зупиняє його виконання.

За даними YouControl, 100% статутного капіталу (7 млн ​​грн) ТОВ «Фінансова компанія Скай» належить ТОВ «Майсен», кінцевим бенефіціаром якої через швейцарську компанію Filstar Ltd. є засновник аграрної компанії «Кернел» Андрій Веревський.

ФК «Октант» на 100% належить ТОВ «Гектор-Груп» Артема Мартинюка.

Раніше Mind писав, що Веревський знову збільшив частку в «Кернел».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло