Американський генерал розповів про ймовірність війни США з Китаєм та можливе захоплення РФ Одеси

Американський генерал розповів про ймовірність війни США з Китаєм та можливе захоплення РФ Одеси

Генерал-лейтенант Бен Ходжес закликав НАТО об’єднатися, оскільки РФ не пропустить можливість скористатися будь-якою «тріщиною» в альянсі

Американський генерал розповів про ймовірність війни США з Китаєм та можливе захоплення РФ Одеси
генерал-лейтенант Бен Ходжес
фото twitter.com/yourMSC_2019

Колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що протягом найближчих десяти років може початися війна з Китаєм. Про це повідомляє чеське видання Česke Noviny.

«Я сподіваюся, що помиляюся, але існує така траєкторія, і коли я прислухаюся до того, що робить Китай, коли прислухаюся до того, що кажуть китайські комуністичні лідери, то знаю, що тут справді може бути конфлікт», – попередив він.

За його словами, щоб НАТО продовжував функціонувати нормально, альянс має усвідомлювати, з якими загрозами він стикається. Зокрема, більше уваги союзникам США варто приділити потенційним загрозам з боку Росії та Китаю.

«Якщо ми будемо достатньо реалістичними в оцінці цих загроз, ми зможемо їм протистояти», – зазначив Ходжес.

Він розповів, що Росія не упустить можливості скористатися будь-якою «тріщиною» в НАТО.

«Якщо ми не зовсім згуртовані, це негайно викличе їхню агресію», – сказав він.

Генерал також наголосив, що НАТО необхідно нарощувати свої можливості в Чорноморському регіоні.

«Це область, де Росія здійснює сильну агресію. Якщо Захід нічого не зробить з анексією Криму, цілком ймовірно, що Одеса і, врешті, Румунія можуть стати окупованими», – сказав він.

Ходжес вважає згуртованість найбільш важливим фактором стримування. Він висловив розчарування тим, як президент США Дональд Трамп реагує на деякі питання. Але в кінцевому підсумку, за його словами, США завжди виконували свою роль.

«Ми знаємо, що процвітання й безпека безпосередньо пов'язані з тим, що відбувається в Європі. Ми знаємо, що в нас немає можливості зробити абсолютно все самостійно. Нам потрібні надійні союзники з Європи, Австралії і Канади».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло