Міжнародний депозитарій Clearstream відкриває рахунок в цінних паперах в НБУ

Міжнародний депозитарій Clearstream відкриває рахунок в цінних паперах в НБУ

Кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм спрощують доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів

Міжнародний депозитарій Clearstream відкриває рахунок в цінних паперах в НБУ
Фото: luxtimes.lu

Міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream та Національний банк 13 березня підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку у цінних паперах у депозитарії НБУ, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначають в НБУ, встановлення «лінку» з Clearstream спрощує доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Розрахунки за гривневими ОВДП здійснюватимуться через систему ICSD, що зменшить трансакційні і часові витрати інвесторів на проведення таких операцій для інвесторів.

«Вперше за свою історію Україна приєднується до міжнародного депозитарію цінних паперів. Цей крок є ключовим етапом очікуваного найближчим часом запуску «лінку» між Національним банком України та Clearstream», – наголошують у НБУ.

Водночас підписання договору з Clearstream підвищить привабливість та ліквідність ринку державних цінних паперів України. Український Уряд отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування, зниження вартості боргових коштів і покращення валютної структури державного боргу за рахунок більшого попиту на цінні папери, номіновані у гривні.

«Цей крок стане наріжним каменем нашої майбутньої моделі доступу до облігацій внутрішньої державної позики України. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого прискорення наших проектів з українськими партнерами», – зазначив Ян Віллемс, керівник відділу глобальних ринків у Clearstream.

Як наголосив заступник Голови НБУ Олег Чурій, кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм дозволять Україні прискорити інтеграцію до світового ринку капіталу.

«За останні три роки ми системно розвивали первинний ринок ОВДП, приводячи його у відповідність з кращими міжнародними практиками. Початок діяльності Clearstream в Україні – це довгоочікуваний крок на шляху відкриття українського ринку ОВДП для іноземних інвесторів», – додала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Як зазначається на сайті Clearstream, компанія працює на ринку цінних паперів вже 48 років і є міжнародним центральним депозитарієм цінних паперів (ICSD),  базується в Люксембурзі, надає послуги для міжнародного ринку та 58 внутрішніх ринків по всьому світу – 2500 клієнтам у 110 країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті