У Франції екологи подали до суду на уряд країни за бездіяльність

У Франції екологи подали до суду на уряд країни за бездіяльність

Це перший подібний випадок з боку громадських організацій щодо французької влади

У Франції екологи подали до суду на уряд країни за бездіяльність
фото pixabay.com

Чотири неурядові громадські організації, серед яких GreenPeace, у четвер подали позов до Паризького адміністративного суду зі скаргою на недостатні дії держави для запобігання змінам клімату, пише lesechos.fr.

У своєму позові організації просять суддю визнати «провали» держави в кліматичних діях і «наказати прем'єр-міністру і профільним міністрам покласти край бездіяльності». Серед невдач вони відзначають недосягнення цілей стосовно зменшення викидів парникових газів, показників енергоефективності, відновлюваних джерел енергії... Ці невдачі безпосередньо позначаться на громадянах країни (на їх здоров'ї, доступу до чистої води і продуктів), наголосили активісти.

Заявники вимагають визнання моральної шкоди (з символічною сплатою одного євро компенсації) і екологічних збитків. Вимоги активістів засновані, зокрема, на Екологічній хартії 2005 року і Європейській конвенції про права людини, обов'язкова цінність яких була визнана судами.

«Ми дуже довго чекали відповіді уряду. Він нічого не робить, не висуває ніяких пропозицій. Тому ми вирішили змусити владу працювати в цьому напрямку», – заявляє один із позивачів.

Це перший подібний випадок з боку громадських організацій щодо французької влади.

Раніше до подання позову була створена петиція зі зверненням до уряду активізувати екологічну діяльність. Петицію вже підтримали 2 мільйони людей.

Нагадаємо, Полінезія подала до суду на уряд Франції через ядерні випробування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті