Полінезія подала до суду на Францію через ядерні випробування
Провівши майже 200 ядерних випробувань, Франція, за словами полінезійців, скоїла злочин проти людяності

У Міжнародний кримінальний суд надійшов позов проти Франції в зв'язку з наслідками ядерних випробувань у Полінезії. Про це в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку повідомив полінезійський активіст і колишній президент Французької Полінезії Оскар Темару, повідомляє Радіо Свобода.
Французька Полінезія звинувачує Францію у злочинах проти людяності. За словами Оскара Темару, ядерні випробування в Полінезії проводилися без згоди місцевих жителів через колоніальний статус цієї території. Багато жителів Французької Полінезії скаржилися на захворювання, в тому числі онкологічні.
На його думку, спроба конструктивного діалогу з французькою адміністрацією не увінчалася успіхом.
Ядерні випробування – 46 атмосферних і 147 підземних – проводилися у Французькій Полінезії в 1966-1996 роках.
У 2010 році парламент Франції прийняв закон про виплату компенсацій людям, які постраждали через підвищену радіацію в результаті випробувань. За останніми даними, цю компенсацію отримали близько 20 осіб.
На думку юристів, судовий позов, поданий полінезійцями, буде відхилений Міжнародним кримінальним судом, оскільки, згідно з Римським Статутом, в його компетенцію потрапляють тільки діяння, вчинені після 1 липня 2002 року. Більш ранні події можуть бути розглянуті судом тільки за поданням Ради Безпеки ООН, в яку на правах постійного члена входить Франція.
Французька Полінезія отримала статус заморської території Франції в 1946 році. Уродженці островів отримали французьке громадянство. У 2004 році територія отримала статус заморського співтовариства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].