Американський суд попередньо зобов’язав Qualcomm сплатити Apple майже $1 млрд

Американський суд попередньо зобов’язав Qualcomm сплатити Apple майже $1 млрд

Втім, з огляду на те, що рішення є попереднім, а розслідування ще триває, виробник чипів навряд сплачуватиме вказану суму

Американський суд попередньо зобов’язав Qualcomm сплатити Apple майже $1 млрд
фото Shutterstock

Федеральний суддя США видав попередню постанову, в якій сказано, що компанія Qualcomm винна компанії Apple майже $1 млрд доларів у вигляді компенсацій патентних виплат. Про це повідомляє Reuters.

Між тим видання зазначає, що рішення є попереднім, а розгляд справи триває, тому чип-мейкеру навряд чи доведеться цю суму сплачувати.

Суддя Гонсало Куріель з Окружного суду США в Південному окрузі Каліфорнії ухвалив, що Qualcomm, найбільший в світі постачальник чипів для мобільних телефонів, зобов'язаний був виплатити Apple майже $1 мільярд компенсацій патентних виплат.Ці платежі були частиною угоди про ділове співробітництво між двома компаніями в практиці ліцензування патентів в галузі побутової електроніки.

За цією угодою контрактні виробники електроніки, що випускають смартфони iPhone для Apple, платять Qualcomm за використання запатентованих технологій, а Apple компенсує їм ці виплати. Крім того, Qualcomm і Apple домовилися, що Qualcomm виплатить Apple компенсацію за патентні виплати, якщо Apple не буде звертатися до суду або регулюючих органів.

У позові, поданому два роки тому, Apple обвинуватила Qualcomm у порушенні угоди про співпрацю та не сплаті майже $1 млрд у вигляді патентних виплат.

В свою чергу, виробник чипів заявив, що припинив виплачувати кошти, оскільки Apple порушила угоду, закликавши інших виробників смартфонів поскаржитися регуляторам і зробивши «помилкові та такі що вводять в оману» заяви в Корейську комісію зі справедливої ​​торгівлі, яка розслідує діяльність Qualcomm в зв'язку зі звинуваченнями в порушенні антимонопольного законодавства.

Суддя встав на сторону Apple та постановив, що Qualcomm має борг за пропущені виплати.

Джерело зазначає, що контрактні партнери Apple, які за нормальних обставин платили б Qualcomm за патенти, які використовуються в iPhone, вже утримали майже $1 млрд виплат. Іншими словами, спірна сума фактично компенсована Apple.

Видання наголошує, що рішення не є остаточним до закінчення судового розгляду, який почнеться наступного місяця, а також припускає, що «Qualcomm навряд чи заплатить Apple».

Нагадаємо: минулого місяця південнокорейська Комісія зі справедливої торгівлі  постановила,що американська компанія Qualcomm заплатить штраф за те, що платила «відкати» виробникам мобільних пристроїв. Це випливає з матеріалів антимонопольного розслідування, яке тривало 10 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті