Скасування мита на вивіз металобрухту – це грабіж країни – Сергій Шапран
Реклама

Скасування мита на вивіз металобрухту – це грабіж країни – Сергій Шапран

На думку CEO Alumeta Group, Україна повинна зробити правила вивезення металобрухту максимально жорсткими для захисту вітчизняних виробників

Цей матеріал також доступний російською
Скасування мита на вивіз металобрухту – це грабіж країни – Сергій Шапран

Скасування обмежень на вивезення чорного металобрухту з України вкрай негативно вплине на українську економіку. Серед економічних наслідків – втрата робочих місць, зменшення надходжень до бюджету та подорожчання продукції з кольорового металу, заявив CEO Alumeta Group (Броварський алюмінієвий завод, BRAZ), найбільшого виробника продукції з алюмінію Сергій Шапран. Його холдинг вже купує кольоровий металобрухт за кордоном через дефіцит сировини.

«Вивізне мито на металобрухт або якісь обмеження на вивезення сировини – загальносвітова дуже важлива практика, адже металобрухт – це сировина, яку ми застосовуємо всередині. Ринок брухту завжди мав обмеження або квоти. Для нас як для виробника – це дуже важливо, тому що ми не хочемо відтоку та здорожчання сировини, яке неодмінно станеться, якщо мито скасують. Варто згадати ситуацію, коли Україна втратила контроль над кордоном з ОРДЛО, ринок чорної металургії відчував сильний дефіцит металобрухту: тоді «Інтерпайп» зупинився, бо у них не було сировини для виробництва», – пояснює бізнесмен.

На думку Шапрана, Україна повинна зробити максимально жорсткими правила вивезення металобрухту, адже від цього залежить фактично весь ринок кольорової металургії країни.

«Для ринку кольорових металів обмеження на вивезення металобрухту повинні бути дуже жорсткими. По-перше, тому що у нас немає виробництва первинного металу: його ми можемо закуповувати в Росії, але ситуація з РФ не дозволяє купувати його у РУСАЛУ, тому ми використовуємо нашу сировину. Наш Запорізький алюмінієвий комбінат (ЗАлК) знищений. Якщо піде відтік сировини, то це спричинить зростання цін на ринку, і ми будемо не настільки конкурентноздатними, якими зараз ми є не лише в Європі, а й у світі. Для економіки України абсолютно недоцільно вивозити сировину, з якої ми можемо всередині робити готову продукцію, тим самим збільшуючи кількість робочих місць, надходження до бюджету та підвищувати інші економічні показники», – говорить Шапран.

Власник Alumeta Group запевняє: вивіз брухту з України – це фактично грабіж країни.

Скасування мита на вивіз металобрухту – це грабіж країни – Сергій Шапран

«Зараз взагалі потрібно заборонити вивезення брухту, тоді ми будемо стимулювати виробництво всередині країни, щоб його переробляти у кінцевий продукт. На сьогоднішній день Alumeta Group (Броварський алюмінієвий завод, BRAZ) ініціювала закупівлю іноземного брухту через брак сировини всередині країни. Наразі потужностей промисловості кольорової металургії вистачає, щоб переробити весь лом у нашій країні. Фактично вивезення брухту – це грабіж країни, тому що на цьому українська економіка нічого не заробляє», – підсумував Шапран.

Як відомо, законопроект про підвищення експортного мита на брухт чорних металів з нинішніх 42 до 58 євро за тонну, прийнятий Радою 28 лютого 2019 року, досі не підписаний президентом, а в цей же час у Раді зареєстровано проект постанови про його скасування під номером 9474. Якщо проект буде прийнятий, вже з вересня мито зменшиться з 42 до 8,5 євро за тонну, що дозволить заготівельникам брухту безперешкодно вивозити його за кордон. За такого сценарію українські підприємства опиняться в умовах дефіциту сировини. Варто зазначити, що в експертному середовищі, з представниками бізнесу та учасниками ринку законопроект не обговорювався.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті