Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Вчені розробляють технологію, яка захистить від цькування в інтернеті

Вчені розробляють технологію, яка захистить від цькування в інтернеті

Система буде аналізувати текстовий масив і шукати в ньому повторювані моделі, спрямовані на одну ціль

Вчені розробляють технологію, яка захистить від цькування в інтернеті
фото DR

Команда дослідників з Німеччини, Франції та Італії за завданням Європейського інституту інновацій та технологій (EIT Digital) вже майже рік розробляє технологію, яка дозволить боротися із психологічним переслідуванням в соцмережах – так званим цькуванням. У проект залучені психологи, соціологи і фахівці комп'ютерних технологій, передає RFI.

Технологія буде сканувати тексти у соцмережах, щоб виявляти в них елементів цькування. Після сканування так званий «віртуальний помічник», який у вигляді чат-бота зв'язується з жертвою переслідування, відповідно до профілю, направляє інтернет-користувача на необхідні ресурси для забезпечення його кіберзахисту.

«Кіберпереслідування передбачає поведінку, яка має повторюваний характер щодо однієї людини», – пояснює комп’ютерний інженер Єлена Кабріо з університету Лазурного берега Sophia Antipolis.

Експерти пояснюють, що розроблений ними інструмент автоматичного сканування діє в заданому периметрі, виявляє концентрацію повідомлень в напрямку певної мети, які з'являються у вигляді вузлів на графіку. Потім система проводить аналіз змісту – цей етап переведення смислового аналізу в цифрові дані є найскладнішим, кажуть експерти. Адже масова кількість повідомлень ще не означає кіберпереслідування. Завдання дослідників – зробити так, щоб система не помилилася.

«Ми повинні бути дуже точними для того, щоб уникнути навали звітів про кіберпереслідування», – зазначає Кабріо. Водночас ігнорування може привести до того, що система втратить деякі випадки кіберпереслідувань.

Очікувалося, що проект завершиться вже в 2018 році, проте було вирішено його продовжити ще на рік і розширити можливості програми, щоб вона могла розпізнавати крім текстів ще й зображення. Наприкінці минулого року технологію вже протестували в одному з коледжів Тренто, де буде проведено повторний тест, і ще один – у Ніцці.

Цей інструмент в першу чергу орієнтований на підлітків, які найбільше використовують Instagram або Twitter.

Інтерес до роботи дослідників вже висловили Facebook і Instagram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті