«Київводоканал» оголосив конкурс на реконструкцію Бортницької станції аерації на суму $1 млрд
Реконструкцію Бортницької станції аерації фінансують за рахунок кредиту Японії

«Київводоканал» в якості замовника реалізації проекту оголосив міжнародний тендер із вибору генеральної підрядної організації для реконструкції Бортницької станції аерації (БСА), яку фінансують за рахунок кредиту Японії на 108,193 млрд японських єн (близько $970 млн). Про це пише Інтерфакс-Україна.
«Київ розпочинає реалізацію одного з наймасштабніших інфраструктурних проектів в Україні – реконструкцію Бортницької станції аерації», – заявив мер столиці Віталій Кличко.
Бортницька станція аерації – один із найбільших комплексів очисних споруд у Східній Європі та єдина станція очищення стічних вод у Києві.
Нагадаємо, наприкінці лютого цього року Японське агентство міжнародного співробітництва JICA, що є кредитором від уряду Японії, офіційно погодило всю тендерну документацію.
Кредит буде наданий на 40 років під 0,1% річних із пільговим періодом 10 років. За умовами кредиту 30% від загальної вартості будівництва має бути спрямовано на товари та послуги, що постачатимуть із Японії.
«Київводоканал» зазначив, що договірні процедури та підписання контракту з генпідрядником заплановано на грудень 2019 року, а реалізація безпосередньо будівельних робіт – з лютого 2020 року по серпень 2025 року.
За підсумками модернізації рівень сірководню на межі санітарно-захисної зони має знизитися з 2,2-6,01 до 0,07-0,19 мг/куб. м, метану – з 0,3-1 до 0,01 мг/куб. м, метилмеркаптану – з 1,9-5 до 0,09-0,2 і етилмеркаптану – з 3-8,51 до 0,15-0,38 мг/куб. м.
БСА – єдина станція очистки стічних вод у Києві, що очищає всі стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області, зокрема Вишгорода, Ірпеня, Вишневого, Гнідина, Щасливого, Чабанів, Коцюбинського, Погребів, Новосілок, Софіївської та Петропавлівської Борщагівки, Гатного, в яких проживають 5 млн жителів.
БСА займає територію 151 га в Дарницькому районі столиці та складається з трьох блоків очистки стічних вод.
Раніше Mind писав, що «Київводоканал» виплатить акціонерам 11,29 млн грн дивідендів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].