«Київводоканал» оголосив конкурс на реконструкцію Бортницької станції аерації на суму $1 млрд

«Київводоканал» оголосив конкурс на реконструкцію Бортницької станції аерації на суму $1 млрд

Реконструкцію Бортницької станції аерації фінансують за рахунок кредиту Японії

«Київводоканал» оголосив конкурс на реконструкцію Бортницької станції аерації на суму $1 млрд
Фото: Київводоканал

«Київводоканал» в якості замовника реалізації проекту оголосив міжнародний тендер із вибору генеральної підрядної організації для реконструкції Бортницької станції аерації (БСА), яку фінансують за рахунок кредиту Японії на 108,193 млрд японських єн (близько $970 млн). Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Київ розпочинає реалізацію одного з наймасштабніших інфраструктурних проектів в Україні – реконструкцію Бортницької станції аерації», – заявив мер столиці Віталій Кличко.

Бортницька станція аерації – один із найбільших комплексів очисних споруд у Східній Європі та єдина станція очищення стічних вод у Києві.

Нагадаємо, наприкінці лютого цього року Японське агентство міжнародного співробітництва JICA, що є кредитором від уряду Японії, офіційно погодило всю тендерну документацію.

Кредит буде наданий на 40 років під 0,1% річних із пільговим періодом 10 років. За умовами кредиту 30% від загальної вартості будівництва має бути спрямовано на товари та послуги, що постачатимуть із Японії.

«Київводоканал» зазначив, що договірні процедури та підписання контракту з генпідрядником заплановано на грудень 2019 року, а реалізація безпосередньо будівельних робіт – з лютого 2020 року по серпень 2025 року.

За підсумками модернізації рівень сірководню на межі санітарно-захисної зони має знизитися з 2,2-6,01 до 0,07-0,19 мг/куб. м, метану – з 0,3-1 до 0,01 мг/куб. м, метилмеркаптану – з 1,9-5 до 0,09-0,2 і етилмеркаптану – з 3-8,51 до 0,15-0,38 мг/куб. м.

БСА – єдина станція очистки стічних вод у Києві, що очищає всі стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області, зокрема Вишгорода, Ірпеня, Вишневого, Гнідина, Щасливого, Чабанів, Коцюбинського, Погребів, Новосілок, Софіївської та Петропавлівської Борщагівки, Гатного, в яких проживають 5 млн жителів.

БСА займає територію 151 га в Дарницькому районі столиці та складається з трьох блоків очистки стічних вод.

Раніше Mind писав, що «Київводоканал» виплатить акціонерам 11,29 млн грн дивідендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті