Скільки коштувала економіці Росії анексія Криму – Bloomberg
Агресор і надалі продовжує зазнавати збитків

З моменту анексії українського Криму Росією пройшло 5 років, а РФ і надалі продовжує рахувати збитки.
Аналітики Bloomberg підрахували, що за цей час економіка країни-агресора зменшилася в порівнянні з 2013 роком більш ніж на 10%, що становить $150 млрд.
Договір про приєднання Криму до Росії залишається невизнаним більшістю країн, а США та ЄС докладають неабияких зусиль для покарання РФ санкціями.
«Не зволікаючи, Росія продовжувала інтегрувати Крим до своєї економіки, інвестуючи мільярди в нові електростанції і будуючи гігантський міст на півострів», – наголошують експерти.
Більшість збитків, яких зазнала РФ, є наслідком санкцій, які щорічно подовжувалися та розширювалися. Також на економіку суттєво вплинули зниження цін на нафту, скорочення іноземних інвестицій і стагнація доходів.

Видання наголошує, що не варто очікувати часткового чи повного скасування санкцій найближчим часом, а обвинувачення щодо втручання РФ у вибори в США можуть лише погрішити ситуацію.
Кількість російських компаній та осіб, які підпадають під санкції США, зросла в 34 рази, до понад 700 з 2014 року. При цьому Вашингтон уже найближчим часом може цей чорний список розширити.

За даними експертів, з моменту анексії Криму доходи росіян ледь перевищили 30 000 рублів ($460) на місяць (30 000 – в 2015-му і 32 000 – в 2018 році). Це, разом із падінням цін на нафту, призвело до рецесії російської економіки. При цьому в Криму доходи виросли з 15 000 рублів на місяць у 2015 році до 22 000 рублів в 2018-му.

Прямі іноземні інвестиції, хоча дещо і зросли у 2017-му, одразу скоротились і навіть стали негативними вже у другому півріччі 2018 року.

З огляду на те, що економічний тиск впливає на пересічних росіян, позитивне сприйняття анексії українського Криму також почало істотно слабшати. Опитування московського Фонду громадської думки, опубліковане днями, показало, що всього 39% росіян вважають, що анексія Криму принесла РФ більше користі, ніж шкоди, проти 67% наприкінці 2014 року.

Нагадаємо: минулого тижня голова Госдуми РФ В'ячеслав Володін запропонував зобов’язати Україну компенсувати втрати, які Крим поніс за той час, поки перебував у її складі.
Днями Канада ввела антиросійські санкції у зв'язку з інцидентом в Керченській протоці, що сталася 25 листопада 2018 року. Санкції введено проти 24 фізичних осіб.
Зі свого боку США запровадили санкції проти 8 російських громадян та 6 компаній через агресію Росії проти України на Азові.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].