Скільки коштувала економіці Росії анексія Криму – Bloomberg
Агресор і надалі продовжує зазнавати збитків

З моменту анексії українського Криму Росією пройшло 5 років, а РФ і надалі продовжує рахувати збитки.
Аналітики Bloomberg підрахували, що за цей час економіка країни-агресора зменшилася в порівнянні з 2013 роком більш ніж на 10%, що становить $150 млрд.
Договір про приєднання Криму до Росії залишається невизнаним більшістю країн, а США та ЄС докладають неабияких зусиль для покарання РФ санкціями.
«Не зволікаючи, Росія продовжувала інтегрувати Крим до своєї економіки, інвестуючи мільярди в нові електростанції і будуючи гігантський міст на півострів», – наголошують експерти.
Більшість збитків, яких зазнала РФ, є наслідком санкцій, які щорічно подовжувалися та розширювалися. Також на економіку суттєво вплинули зниження цін на нафту, скорочення іноземних інвестицій і стагнація доходів.

Видання наголошує, що не варто очікувати часткового чи повного скасування санкцій найближчим часом, а обвинувачення щодо втручання РФ у вибори в США можуть лише погрішити ситуацію.
Кількість російських компаній та осіб, які підпадають під санкції США, зросла в 34 рази, до понад 700 з 2014 року. При цьому Вашингтон уже найближчим часом може цей чорний список розширити.

За даними експертів, з моменту анексії Криму доходи росіян ледь перевищили 30 000 рублів ($460) на місяць (30 000 – в 2015-му і 32 000 – в 2018 році). Це, разом із падінням цін на нафту, призвело до рецесії російської економіки. При цьому в Криму доходи виросли з 15 000 рублів на місяць у 2015 році до 22 000 рублів в 2018-му.

Прямі іноземні інвестиції, хоча дещо і зросли у 2017-му, одразу скоротились і навіть стали негативними вже у другому півріччі 2018 року.

З огляду на те, що економічний тиск впливає на пересічних росіян, позитивне сприйняття анексії українського Криму також почало істотно слабшати. Опитування московського Фонду громадської думки, опубліковане днями, показало, що всього 39% росіян вважають, що анексія Криму принесла РФ більше користі, ніж шкоди, проти 67% наприкінці 2014 року.

Нагадаємо: минулого тижня голова Госдуми РФ В'ячеслав Володін запропонував зобов’язати Україну компенсувати втрати, які Крим поніс за той час, поки перебував у її складі.
Днями Канада ввела антиросійські санкції у зв'язку з інцидентом в Керченській протоці, що сталася 25 листопада 2018 року. Санкції введено проти 24 фізичних осіб.
Зі свого боку США запровадили санкції проти 8 російських громадян та 6 компаній через агресію Росії проти України на Азові.