ЄБРР запускає кредитну програму для малого бізнесу в Україні

ЄБРР запускає кредитну програму для малого бізнесу в Україні

Ця кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в країні та мають до 250 працівників

ЄБРР запускає кредитну програму для малого бізнесу в Україні
фото pixabay.com

Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський союз в межах спільної ініціативи запускають в Україні кредитну лінію EU4Business-ЄБРР, призначенням якої є фінансування проектів малих і середніх підприємств (МСП). Про це повідомляє AgroPortal.

Зазначається, що ця кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні та мають до 250 працівників.

Позичальники можуть отримати довгострокові кредити в сумі до 3 млн євро в гривневому еквіваленті. Надання кредитів у місцевій валюті захистить позичальників від валютних ризиків.

Кредитні кошти надаватимуться через Державний експортно-імпортний банк України ( «Укрексімбанк»), якому виділено на цю програму еквівалент 22 млн євро ($25 млн) і ТОВ «ОТП Лізинг», якому виділено 10 млн євро. Додаткові ресурси ЄС у розмірі близько 28 млн євро очікуються в найближчому майбутньому й будуть доступні для інших місцевих фінансових установ, які приєднаються до кредитної лінії.

«Компаніям-учасникам також буде надаватися підтримка в приведенні їхнього виробництва у відповідність до вимог директив ЄС, що дозволить їм конкурувати й працювати на загальному ринку ЄС», – додають в банку.

Крім цього, для проектів у межах кредитної лінії EU4Business-ЄБРР, які відповідатимуть певним вимогам, є можливість отримати стимулюючі гранти. Українські МСП, що готові впровадити певні технології, досягти повної відповідності санітарним і фітосанітарним вимогам чи вимогам у галузі харчової безпеки або реалізувати складний проект із метою виконання вимог декількох регламентів ЄС, зможуть отримати стимулюючий грант на покриття до 15% вартості проектів.

«ЄС намагається, щоб такі кредитні лінії були корисними для українських малих і середніх підприємств, а також сприяли економічному зростанню в Україні та зміцненню економічних зв'язків між нею та ЄС. У 2018 року обсяг експорту українських товарів до ЄС зріс на 15%, а імпорт товарів з ЄС зріс на 11,5%. Ми вважаємо, що кредитні лінії сприяють збереженню цих позитивних тенденцій», – зазначив глава делегації ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло