Захворіло у світі
112,116,627
Померло у світі
2,485,601
Вилікувалось у світі
63,299,560
Захворіло в Україні
1,317,694
Померло в Україні
25,461
Вилікувалось в Україні
1,155,422
Коболєв: «Газпром» почав офіційно повідомляти країни, що з 2020 року транзиту газу через Україну не буде

Коболєв: «Газпром» почав офіційно повідомляти країни, що з 2020 року транзиту газу через Україну не буде

Україні потрібно для страховки на зиму закачати в «підземку» на 3 млрд кубів газу більше, ніж зазвичай, на думку Коболєва

Коболєв: «Газпром» почав офіційно повідомляти країни, що з 2020 року транзиту газу через Україну не буде
Фото: УНІАН

Голова правління «Нафтогаз України» Андрій Коболєв вважає, що Україна повинна закачати на 3 млрд куб.м. більше газу до наступної зими, ніж зазвичай, аби застрахуватися на випадок розірвання контракту з РФ щодо транзиту газу з 1 січня 2020 року. Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

«Я думаю, що рішення про транзит російського газу по українській території до 2020 року буде прийматися людиною, ім'я якої всім відомо – Владімір Путін. Вважаю, що у нього буде кілька сценаріїв, які він зможе використовувати. Я сподіваюся, що до початку року у нього не буде побудований «Північний потік-2», і навіть не буде розпочато основний етап будівництва. Як Путін зазвичай домагається своїх цілей? Або пряником, або батогом. У цій ситуації пряників він вже роздав багато, пора діставати батіг. Це значить – повністю припинити транзит газу по території України. Тобто, повторити ситуацію 2009 року і подивитися, що відбудеться», – сказав  Коболєв.

На його думку, Україна має підстрахуватися на випадок розвитку такого сценарію.

«Що нам потрібно для того, щоб пережити найбільш жорсткий варіант. Щоб пройти цю зиму, нам потрібно закачати в «підземку» на три мільярда кубометрів газу більше того, обсягу, який ми туди зазвичай закачуємо. Тоді ми скажемо: «Росіяни знову погрожують провокацією, але Україна забезпечена газом», – сказав Коболєв.

За його словами, закачуючи додаткові три мільярди кубів газу и маючи в підсумку 20 млрд куб.м, Україна купує своєрідну страховку.

«Газ – це актив, він не пропаде, але запасти його потрібно. Але якщо у нас цієї страховки не буде, і ми будемо сподіватися на те, що в якийсь момент росіяни просто підпишуть новий контракт, нам буде дуже важко», – додав він.

За словами Коболєва, багато експертів, яким він довіряє, вважають, що РФ з 1 січня наступного року перерве транзит газу Україною, тому треба бути до цього готовим.

«З 1 січня 2020 року ми передамо управління ГТС в руки незалежного оператора. Цьому оператору потрібно буде підписати контракт з «Газпромом» на транзит. А цей процес рухається вкрай важко. І «Газпром» уже почав офіційно повідомляти країни, які межують з Україною або знаходяться в залежності від нашого транзиту, що з початку 2020 року цього транзиту не буде. Так от для того, щоб підписання договору стало можливим, у нас досить проста переговорна позиція: «Або «Газпром» підписує контракт, і тоді питання знецінення ГТС автоматично зникає з нашого позову, або, вибачте, але вам доведеться це компенсувати». Виходячи з мого досвіду роботи з «Газпромом», я впевнений, що найгірша ідея – приходити до них на переговори, не маючи позиції», – зауважив керівник «Нафтогазу».

Коболєв додав, що все ж сподівається, що у нового оператора ГТС буде контракт з «Газпромом».

Раніше Mind писав, що уряд продовжить контракт з головою «Нафтогазу» Коболєвим ще на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті