ФРС не підвищуватиме базову ставку у 2019 році

ФРС не підвищуватиме базову ставку у 2019 році

Глава Федрезерву вважає, що наразі немає жодних фінансових ризиків, які могли б викликати кризу

ФРС не підвищуватиме базову ставку у 2019 році
Джером Пауелл
Фото twitter.com/federalreserve

Федеральна резервна система (ФРС) США більше не має наміру в поточному році підвищувати базову ставку. У березні базова ставка залишається незмінною, її зафіксують на рівні від 2,25 до 2,50 відсотка. Про це  повідомили представники Комітету з відкритих ринків Федеральної резервної системи, передає DW.

Зазначається, що в 2019 році ставка більше підвищуватися не буде, хоча в кінці 2018 року ФРС обіцяла ще два підвищення.

За словами глави ФРС Джерома Пауелла, в даний час немає ніяких фінансових ризиків, які могли б викликати кризу. Проте Федрезерв  з обережністю стежить за розвитком деяких явищ на фінансових ринках.

У тому, що ФРС не передбачає підвищувати цього року базову ставку, експерти вбачають вказівку на можливе охолодження кон'юнктури.

У січні Пауелл заявив, що через невизначену економічну кон'юнктуру в грошово-кредитній політиці слід проявляти терпіння. Раніше президент США Дональд Трамп кілька разів закликав Центральний банк утриматися від подальшого підвищення процентних ставок, щоб не задушити кон'юнктуру.

Нагадаємо: за минулий рік Федрезерв піднімав процентні ставки три рази – у березні, червні та вересні. Тоді ж ФРС спрогнозував в середньому три підняття базової ставки в 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло