Кремль шукає варіанти, щоб Путін залишився при владі якомога довше – Bloomberg
Серед ймовірних видання виділяє об’єднання РФ з Білоруссю та наслідування моделі Назарбаєва у Казахстані

Адміністрація президента Росії Володимира Путіна вивчає різні варіанти, які дозволять главі держави залишитися при владі якомога довше. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на три джерела, близькі до Кремля.
Серед варіантів, що розглядалися, було примушення сусідньої Білорусі до об’єднання з Росією для створення нової держави, щоб Путін міг обійти конституційні обмеження. Втім, за словами джерел, єдиного узгодженого сценарію ще немає.
Незважаючи на це, «Путін не може залишатися при владі вічно – він смертний», сказала Ольга Криштановська, соціолог, який вивчає правлячу еліту Росії в Державному університеті управління в Москві. «Якщо він не підготує наступника, це погано закінчиться». Також вона наголосила на тому, що поки Білорусь активно опирається тиску Москви, що створює проблему для Путіна.
З огляду на те, що Путін вже одного разу передавав владу своєму протеже Дмитру Медвєдєву на період з 2008 по 2012 роки, а сам зайняв пост прем’єр-міністра, політологи вважають, що цього разу президент РФ може передати ключові повноваження раді безпеки або консультативному органу під назвою Госдума, а потім використовувати їх після того, як піде.
«Старіючий лідер йде з посту президента, але міцно тримає у руках керівництво країною. Для багатьох у Кремлі події, що розгортаються у сусідньому Казахстані, є прикладом для президента РФ Путіна», – зазначає видання.
Однак ніхто не певен у тому, що на відміну від свого казахського колеги Нурсултана Назарбаєва, Путін зможе здійснити передачу влади, не ініціювавши дестабілізаційну боротьбу між конкуруючими таборами Кремля, які наразі контролюються ним. Політичні та особисті ризики для Путіна є дуже високими, вважає видання.
За словами Андрія Колядина, екс-співробітника адміністрації президента, який зараз працює політичним консультантом у Кремлі, перехідний процес, схожий на той, що відбувається у Казахстані, активно обговорювався в Москві. Днями 78-річний Назарбаєв передав президентство своєму довіреному союзнику, зберігши за собою ключові повноваження глави Ради безпеки Казахстану та пожиттєвого лідера нації. 66-річний Путін виграв четвертий та, очевидно, останній термін з рекордними 77% на виборах минулого року.
«З моменту свого першого обрання у 2000 році він розчавив політичну опозицію і централізовану владу, ставши настільки домінуючим, що багатьом росіянам важко назвати потенційних його наступників, навіть незважаючи на те, що його популярність знизилась», – наголошує видання.
Проте є сумніви, чи продовжить еліта Росії поважати владу Путіна, якщо він передасть президентство іншому, зазначив політичний консультант Кремля Сергій Марков. За його словами, казахи можуть дозволити Назарбаєву залишитись своїм пожиттєвим лідером, «у випадку з Путіним, якщо він піде, він одразу зіштовхнеться з проблемою».
Агентство Bloomberg на початку січня опублікувало матеріал, в якому розповіло, що для збереження влади Путіну треба «возз’єднатись» з Білорусією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].