НАБУ долучило до матеріалів слідства про корупцію в оборонці «листування» із розслідування Bihus.Info – Холодницький
САП передала матеріали провадження щодо зловживання службовим становищем керівництвом НАБУ до ДБР

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) долучила до матеріалів розслідування про незаконні схемах в оборонній сфері переписку фігурантів, про яку йшлося в журналістському розслідуванні Bihus.Info, передаєІнтерфакс-Україна.
Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький в четвер увечері на телеканалі «Прямий».
«Я тільки вчора отримав лист від директора НАБУ, що ці матеріали вони вирішили долучити до матеріалів виробництва. Вирішили це зробити тільки зараз», – сказав Холодницький.
Таким чином, як підкреслив керівник САП, НАБУ визнало, що ці матеріали у них були. «Де ці матеріали були два роки – має встановити ДБР (Державне бюро розслідувань – Mind), оскільки ми почали провадження за фактом зловживання службовим становищем керівництвом НАБУ і за підслідністю ми передали ці матеріали в ДБР», – розповів він.
«Я сам хочу встановити істину. Перше: чому ці матеріали (листування) були приховані. Я вже розумію, чому. Тому що там було листування і детективів НАБУ, і керівництва НАБУ. І там було листування не тільки по «Укроборонпрому», але і по «Укрзалізниці», коли давали матеріали, щоб щось незначне йшло до суду, а значне, яке цікавило фігурантів, було виділено (в окреме провадження – Mind) і тихенько померло», – пояснив Холодніцкій.
Раніше керівник САП заявив, що не може отримати від НАБУ матеріали про корупцію в оборонному комплексі, і допустив, що директор Бюро Артем Ситник був в курсі участі його підлеглих в незаконних схемах.
Нагадаємо: днями НАБУ підтвердило отримання від Генпрокуратури навесні 2017 року листування на 87 сторінок, в яких зокрема фігурує ТОВ «Оптимумспецдеталь» і її бенефіціар Андрій Рогоза, згаданий у скандальному розслідуванні журналістів Bihus.info щодо корупції в оборонці. Проте, у НАБУ стверджують, що інформації з листуваннях на момент її отримання два роки тому, було недостатньо для початку окремого розслідування ймовірних зловживань конкретних осіб у сфері оборони.
Раніше, НАБУ повідомило, що розслідування Bihus.info містить маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в «Укроборонпромі». Крім того, у відомстві зазначали, що Євген Шевченко, згаданий у журналістському розслідувані, ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним у рамках закону.
Як писав Mind, НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].