Трамп відмовився розкривати суть своїх розмов із Путіним

Трамп відмовився розкривати суть своїх розмов із Путіним

Юрист президента США пояснив це можливим використанням документів «у вузькопартійних цілях»

Трамп відмовився розкривати суть своїх розмов із Путіним
Дональд Трамп, Владімір Путін
фото kremlin.ru

Білий дім відкинув запит демократів у Конгресі США надати законодавцям документи, пов'язані з особистими переговорами глави американської держави Дональда Трампа з президентом РФ Владіміром Путіним. Про це йдеться в листі юрисконсульта Трампа Пета Чиполлоне, передає DW.

Позицію Білого дому вашингтонський юрист обґрунтував тим, що представники законодавчої гілки влади не можуть змусити президента США розкрити зміст «дипломатичних контактів з іноземними лідерами».

«Президент повинен мати можливість вступати в дискусії з іноземними лідерами, не боячись, що інформація про ці розмовах буде розкрита й використана у вузькопартійних політичних цілях», – підкреслив Чиполлоне, додавши, що в іншому випадку жоден з іноземних політиків не буде вести розмови приватного характеру з главою американської держави та його старшими радниками.

Раніше глави профільних комітетів нижньої палати Конгресу США зажадали від американської адміністрації, щоб до 15 березня вона надала всю документацію, що стосується взаємодії Трампа і Путіна. Йшлося про невідредаговані копії документів про особисті зустрічі двох лідерів, підготовку до цих бесід і телефонні переговори. Законодавці не виключили, що в разі відмови Білого дому направлять відповідні клопотання через суд.

У січні газета The Washington Post із посиланням на нинішніх і колишніх посадових осіб США повідомила, що Трамп щонайменше один раз приховав від високопоставлених співробітників своєї адміністрації деталі розмов із російським колегою. Зокрема, на саміті «великої двадцятки» в Гамбурзі у 2017 році Трамп забрав папери з позначками у свого перекладача і наказав не обговорювати те, що трапилося з членами адміністрації. В результаті навіть у засекречених досьє відсутні дані про деталі п'яти зустрічей Трампа й Путіна протягом останніх двох років, зазначало видання.

Якщо подібні відомості відповідають дійсності, це «викликає глибоку стурбованість у сфері національної безпеки, контррозвідки й зовнішньої політики», особливо «у світлі активної кампанії Росії щодо впливу на американські вибори», наголосили законодавці.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло