Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Іноземні й українські інвестори побудують 7 сонячних електростанцій на Житомирщині

Іноземні й українські інвестори побудують 7 сонячних електростанцій на Житомирщині

США, Ірландія, Бельгія, Франція та Литва інвестують у розвиток сонячної енергетики в Житомирській області

Іноземні й українські інвестори побудують 7 сонячних електростанцій на Житомирщині
Фото: Pixybay

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич підписав меморандуми про співпрацю з інвесторами семи проектів із будівництва промислових сонячних електростанцій (СЕС). Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на департамент агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Зокрема, Altostrata Energy Limited (Ірландія) готова побудувати СЕС на 65 МВт у селищі Лугини Лугинського району. Згідно з повідомленням, уже укладено договір оренди земельної ділянки та розпочато роботи з проектування.

Також Upgrade Energy (Бельгія) має намір будувати СЕС на 25–30 МВт у Коростенському районі. У лютому почали будувати першу чергу об'єкта потужністю 5,9 Мвт.

Ще одна компанія – Global Ecopower SA (GEP, Франція) – затвердила технічну документацію по оцінці земельних ділянок для будівництва СЕС на 20 МВт на території Хорошевської об'єднаної територіальної громади.

Крім цього, Modus Energy International B.V. LLC (Литва) планує побудувати СЕС на 35 МВт на території Любарської ОТГ, за участю організацій – «Болохівський солар парк 1» и «Болохівський солар парк 2». У лютому 2019 року компанії отримали декларацію на будівництво, а також техумови на підключення від «Укренерго».

Зі свого боку «Еней Інтернешенал» (Україна) готує землевпорядну документацію для будівництва СЕС потужністю 55 МВт у Брусилівському районі.

Також група компаній GESS (США) має намір будувати СЕС на 10 МВт у селищі Чоповичі Малинського району.

Дочірнє підприємство «Нафтогаз-Енергосервіс» виготовляє проектно-кошторисну документацію для будівництва станції на 30 МВт на території Дубищенської сільради Чуднівського району.

Додамо, що на сьогодні в Житомирській області функціонує одна промислова Ганська СЕС (інвестор – Better Energy Energo, Данія) на 15 МВт, введена в експлуатацію наприкінці 2018 року.

Раніше Mind писав, що «Альянсенерго» побудує в Борисполі сонячну електростанцію для «Київобленерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті