Підприємство зі складу «Укроборонпрому» може втратити 50 млн грн через ліквідацію Імексбанку

Підприємство зі складу «Укроборонпрому» може втратити 50 млн грн через ліквідацію Імексбанку

У ліквідованому банку зависли гроші «Центру кораблебудування»

Підприємство зі складу «Укроборонпрому» може втратити 50 млн грн через ліквідацію Імексбанку
Фото: Pixybay

Державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування», яке входить у структуру концерну «Укроборонпром», може втратити 47,7 млн грн через ліквідацію Імексбанку. Про це пишуть finance.ua з посиланням на звіт Держаудитслужби за 2016–2018 роки діяльності центру, який проаналізував проект «Марлін».

Незважаючи на рекомендацію «Укроборонпрому» ще у 2014 році обслуговуватись винятково у банках з державним капіталом, керівництво «Центру кораблебудування» продовжило термін дії угоди про розміщення $2,1 млн у приватному банку протягом 2015 року.

Нагадаємо, у травні 2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав ліквідацію Імексбанку.

Згідно зі звітом Держаудитслужби, «Центру кораблебудування» повідомили, що сума акцептованих вимог з урахуванням курсових різниць становить 47,7 млн грн.

Також звіт містить приклад вкрай неузгоджених дій між урядом, Міністерством оборони та «Центром кораблебудування». З 2006 року тривають роботи над розробкою корабля класу «Корвет». Протягом 2014–2016 років «Центр кораблебудування» витратив 32,9 млн грн власних коштів на розробку проектної документації, які за фактом не були компенсовані в межах державного оборонного замовлення. Протягом 2016–2018 років Державна прикордонна служба не платила кошти за цей проект, незважаючи на показники Державної цільової правоохоронної програми.

Раніше Mind, посилаючись на Bigus.info, писав, що друзі президента Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло