Новий спосіб обману: шахраї, представляючись техпідтримкою Microsoft, заробили $3 млн

Новий спосіб обману: шахраї, представляючись техпідтримкою Microsoft, заробили $3 млн

Працюючи через спливаючі вікна, хакери продавали жертвам непотрібне їм ПЗ

Новий спосіб обману: шахраї, представляючись техпідтримкою Microsoft, заробили $3 млн
фото Shutterstock

У США вдалося викрити ще один спосіб шахрайства через інтернет. Зловмисник з Північної Кароліни заробив понад $3 млн за чотири роки, представляючись співробітником техпідтримки Microsoft, пише C-News.

Звинувачення 24-річному Бішапу Мітталу були пред'явлені 12 березня, він визнав свою провину.

Шахрай діяв за такою схемою. Разом зі співучасником він створив ряд сайтів і заснував компанію під назвою Capstone Technologies LLC для управління ними. Вони викуповували оголошення Google і Bing, щоб просувати свої сайти в результатах пошуку. Також шахраї купували доступ до спливаючих вікон, які показують користувачеві різне рекламне ПЗ. Вікна бралися в оренду у розробників такого ПЗ по всьому світу.

Коли користувач заходив на один з їхніх сайтів, спливаюче вікно блокувало його браузер, повідомляючи, що комп'ютер заражений вірусом. Ці спливаючі вікна виглядали так, ніби це були сервісні попередження Microsoft.

У повідомленні жертві пропонувалося зателефонувати за номером «техпідтримки Microsoft», щоб вирішити проблему з вірусом. Насправді це був номер телефону call-центру в Індії. Жертві повідомляли, що на її комп’ютері почалися технічні несправності, оскільки там використовуються два конфліктуючих антивіруси.

Щоб вирішити проблему, користувачеві рекомендувалося придбати послуги технічної підтримки на суму від $200 до $2400, які йому насправді зовсім не були потрібні. Схема працювала з 2004 по 2018 рік.

Крім Capstone Technologies зловмисники використовували такі назви компанії, як Authenza Solutions LLC, MS-Squad Technologies, MS-Squad.com, MS Infotech, United Technologies і Reventus Technologies. У деяких з них чітко простежується відсилання до назви Microsoft.

Про те, як прості правила цифрової гігієни рятують від дуже серйозних загроз, у матеріалі Mind «Q&A: як захиститися від хакерів».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло