«Жовті жилети» виходять на традиційний «суботник», влада виводить на вулиці армію

«Жовті жилети» виходять на традиційний «суботник», влада виводить на вулиці армію

Макрон запевнив, що французька армія не буде використовуватися проти вуличних протестів, лише для охорони урядових будівель та інших об’єктів

«Жовті жилети» виходять на традиційний «суботник», влада виводить на вулиці армію
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що на вулиці країни будуть виведені солдати для того, щоб допомогти підтримувати порядки та безпеку під час чергової акції «жовтих жилетів».  Про це повідомляє France 24.

Влада пообіцяла проявляти «нульову терпимість» до протестів у ці вихідні. Уряд заборонив мітингувальникам протестувати на більшій території західної частини Парижу, в тому числі на Єлисейських полях. Аналогічна заборона діє в Тулузі, Бордо, Ренні та Ніцці.

Президент Франції наголосив, що армія не буде розганяти мітингарів, а зосередиться на охороні урядових будівель та інших об’єктів, тим часом підтримувати порядок будують сили поліції.

Втім військові мають при собі армійське спорядження, що викликає стурбованість з приводу того, як вони будуть реагувати в разі нападу протестуючих, відзначає видання.

Це рішення викликало шквал критики.

«Підтримка порядку у Франції має бути справою поліції і національної жандармерії. Це не робота армії », – заявив депутат від правоцентристської партії Les Républicains Гійом Ларрівей. Він розкритикував «імпровізовану» реакцію уряду на «жовтих жилетів» і висловив стурбованість тим, що цей крок «призведе до ослаблення громадянського миру».

«В якій європейській демократії армія покликана контролювати соціальний рух?, – заявив представник Соціалістичної партії Рафаель Глюксман. – Це показує ступінь нездатності Макрона примирити французів і послабити напруженість у нашому суспільстві».

Нагадаємо: одразу після протестів «жовтих жилетів» минулої суботи, що супроводжувались підпалами та актами агресії та вандалізму, президент Франції Еммануель Макрон взявся до розгляду питання щодо впровадження заборони проведення протестів на Єлисейських полях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті