ІДІЛ готує теракти в Європі після знищення своїх позицій в Сирії – ЗМІ

ІДІЛ готує теракти в Європі після знищення своїх позицій в Сирії – ЗМІ

Бойовики втратили територію в Сирії, але не планують здаватися

ІДІЛ готує теракти в Європі після знищення своїх позицій в Сирії – ЗМІ
фото Shutterstock

Терористичне угрупування «Ісламська держава» (ІДІЛ) готує атаки на Європу, оскільки її «халіфат» у Сирії фактично зруйновано, повідомляє The Sunday Times, посилаючись на документи на жорсткому диску, загубленому джихадистами під час одного з боїв.

Напередодні, 23 березня, прозахідна військова коаліція оголосила перемогу над останнім оплотом ІДІЛ в Сирії. Однак плани спецоперацій, описані в знайдених  документах, показують, що ісламісти планують і далі завдавати шкоди після того, як їх виб’ють із захоплених територій.

Як випливає з виявлених на диску документів, бойовики планують створення бюро іноземних зв'язків при департаменті операцій в Європі та інших регіонах. Ці структури будуть планувати теракти і викрадення людей, а здійснювати їх будуть ті бойовики, які вже встигли проникнути в Європу, або прихильники «Ісламської держави», які постійно живуть там.

Документи детально описують процедуру створення підпільних осередків, залучення прихильників, підготовку терористів-смертників, пошук транспорту, зброї і вибухівки.

У них також обговорюється можливість перекидання бойовиків з різних регіонів до країн Європи.

На думку газети, справжність документів не викликає підозр, оскільки в них вказуються сотні імен реальних бойовиків, дані про бойові зіткнення, наводиться фінансова інформація, листування лідерів ІДІЛ.

Нагадаємо, 23 березня загони сирійських демократичних сил (SDF) заявили про остаточну перемогу над ІДІЛ в Сирії. Як уточнив представник альянсу Мустафа Балі, SDF продовжать боротьбу із залишками угруповання до його «повної ліквідації».

«Сирійські демократичні сили заявляють про повне знищення так званого халіфату і 100%-ий розгром ІДІЛ. В цей унікальний день ми вшановуємо пам'ять тисяч загиблих, зусиллями яких стала можливою ця перемога», – написав Мустафа Балі в Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло