Євросоюз відмовиться від переведення стрілок годинника в 2021 році

Євросоюз відмовиться від переведення стрілок годинника в 2021 році

До того часу всі члени ЄС мають визначитися, на якому часі вони хочуть залишитися – на літньому чи на зимовому

Євросоюз відмовиться від переведення стрілок годинника в 2021 році
фото pixabay.com

Європарламент у вівторок 26 березня проголосував за скасування переходу на літній/зимовий час в країнах Євросоюзу з 2021 року, пише wyborcza.pl.

За те, щоб скасувати переведення годинників, проголосували 410 депутатів, проти – 192.

Зазначається, що для успішної реалізації цього рішення ще довгий шлях. Міністри транспорту країн ЄС повинні виробити спільну лінію і знайти компроміс з учасниками переговорів від Європарламенту.

Кожна з країн повинна вибрати, чи хоче вона жити при постійному літньому чи при постійному зимовому часу. Ті, хто виберуть постійний зимовий час, переведуть годинник останній раз у жовтні 2021 року.

За результатами громадських слухань і опитування 2018 року, близько 84% громадян ЄС підтримали ідею скасування постійного переведення стрілок годинника на літній/зимовий час. Прихильником цієї процедури виступила тільки Греція.

Раніше в ЄС вважалося, що переведення годинника сприяє покращенню виробничих процесів і знижує витрати на електроенергію.

Але економія енергії виявилася незначною, пише ВВС, а ряд основних торгових партнерів ЄС, в тому числі Китай, Росія і Туреччина, на літній час уже не переходять. Крім того, наукові дослідження показали, що зміна часу негативно позначається на здоров'ї людей.

Найбільше противників переходу на літній час в північних країнах, де тривалість світлового дня сильно змінюється протягом року. Наприклад, у Фінляндії в червні світловий день триває 18,5 годин, а в грудні – всього 5,5 годин. Для порівняння в Греції ці цифри становлять 14,5 і 9,3 години відповідно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті