Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Британський уряд не підтримав петицію проти Brexit, яку підписало 5,8 млн людей

Британський уряд не підтримав петицію проти Brexit, яку підписало 5,8 млн людей

Лондон не збирається виконувати вимоги, вказані в петиції. Її розгляд відбудеться 1 квітня

Британський уряд не підтримав петицію проти Brexit, яку підписало 5,8 млн людей
фото pixabay.com

Уряд Великобританії не має наміру йти назустріч співгромадянам, які підписали онлайн-петицію проти виходу країни з ЄС, незважаючи на те, що її вимоги підтримали понад 5,8 млн людей. Про це йдеться у відповіді Міністерства із виходу Великобританії зі складу блоку, розміщеному на сайті парламенту під текстом петиції, передає DW.

«Ми будемо поважати підсумки референдуму 2016 року і будемо працювати над тим, щоб забезпечити вихід (з ЄС. – Ред.), який принесе користь всім, незалежно від того, проголосували вони за те, щоб вийти або залишитися», – йдеться в документі . У ньому також підкреслюється, що відмова від статті 50 Лісабонського договору, що регламентує вихід з ЄС, і, отже, рішення залишитись в Європейському союзі «підірве нашу демократію і довіру, яку мільйони виборців надали уряду».

Визнаючи, що петицію за те, щоб Великобританія залишилася в складі Євросоюзу, підтримала велика кількість людей, уряд, проте, наполягає на тому, що «близько трьох чвертей виборців взяли участь у референдумі 2016 року», вважаючи, що політики врахують його результат.

Обговорення петиції в парламенті відбудеться 1 квітня

Станом на ранок 27 березня петицію підписали майже 6 млн британців, при тому що для обговорення в парламенті було достатньо 100 000 підписів. За даними ЗМІ, це найпопулярніша петиція, що будь-коли розміщувалася на сайті парламенту.

Нагадаємо: сьогодні, 27 березня,  Палата громад проведе низку голосувань щодо альтернативних шляхів виходу Британії з ЄС. Як варіанти виходу з кризи в зв'язку з Brexit розглядаються, зокрема, більш тісний зв'язок з Євросоюзом або проведення повторного референдуму. Не виключений також варіант прямої відмови від виходу з ЄС шляхом відкликання відповідної заяви.

Нагадаємо: після двох провальних голосувань стосовно угоди про Brexit Брюссель погодився надати Великобританії відстрочку до 22 травня, якщо британський парламент схвалить нарешті угоду прем’єр-міністра Терези Мей про «м’який Brexit».

Втім, поки в Британії ще не визначились з остаточним сценарієм виходу, ЄС вже завершив підготовку по виходу Великобританії з ЄС без угоди

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті