Завдяки теплій зимі Європа розпочала закачування газу в сховища раніше, ніж будь-коли до цього

Завдяки теплій зимі Європа розпочала закачування газу в сховища раніше, ніж будь-коли до цього

Експерти прогнозують, що з огляду на це попит та ціна на російський газ знизяться

Завдяки теплій зимі Європа розпочала закачування газу в сховища раніше, ніж будь-коли до цього
фото УНІАН

Європейські газові компанії завершили сезон відбору газу з підземних сховищ і почали закачування. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Після теплої зими цього року сезон закачування стартував раніше, ніж будь-коли раніше. Тепла зима штовхає ціни на газ на європейських спотових майданчиках все нижче.

Згідно з даними платформи Gas Infrastructure Europe, весь березень у вихідні дні (коли відбір газу скорочується) закачування стабільно перевищувало відбір, але лише на символічні 30–40 млн кубометрів на добу. Але минулими вихідними галузь показала перехід до масштабного закачування – за останню звітну дату 24 березня нетто-закачування в сховища склало майже 200 млн куб. м, а загальне – 285 млн «кубів». Дані за понеділок підтвердили перелом тренду.

Таким чином, цього року «поворот»  від відбору до закачування припав на 22 березня на позначці 40,51% від максимальної місткості європейських сховищ, тоді як минулого сезону запаси витрачалися до 18,6%. Втім, рівень заповнювання сховищ Європи бував і вищим, доки на європейський ринок не переключилася Україна (з листопада 2015 року країна припинила закупівлі газу в Росії).

Початок сезону закачування цього року є найбільш раннім за десятиліття (або за історію публікацій статистики Gas Infrastructure Europe). Наприклад, рік тому розворот від відбору до закачування стався 1 квітня.

Різниця між мінімальним рівнем запасів 2019 року і попереднього становить 23,5 млрд кубометрів. Це знизить попит на імпортний і, звичайно ж, російський газ.

За розрахунками видання, у березні 2019 року експорт газу «Газпрому» в далеке зарубіжжя впаде на 15% – до 16,7 млрд кубометрів. У лютому спостерігалось падіння на 13% – до 15,1 млрд куб. м.

За підсумками торгів у вівторок ціна газу на головному майданчику Європи TTF впала до $170 за тисячу кубометрів. Ціна на поточний рік (котирування за минулі дні та форвардні ціни до кінця року) впала до $192 за тисячу кубометрів, а на 2020 рік – до $212. Все це істотно нижче закладених у корпоративний і федеральний бюджети прогнозів компанії і уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло