«Укрзалізниця» переплатить від 1132 до 1250 грн за тонну дизпального

«Укрзалізниця» переплатить від 1132 до 1250 грн за тонну дизпального

Держперевізник купуватиме пальне у ОККО та «Анвітрейду»

«Укрзалізниця» переплатить від 1132 до 1250 грн за тонну дизпального
Фото: pixabay

Центр забезпечення виробництва (ЦОВ) АТ «Укрзалізниця» 27 березня визначив переможців двох тендерів на закупівлю 50 000 тонн дизпалива (по 25 000 тонн кожен) із застосуванням формульного розрахунку ціни, передає enkorr.

Про це свідчать результати торгів на майданчику ProZorro.

Переможцем за першим лотом стала компанія ОККО з ціною 28 200 грн/тонна, за другим – виграв «Анвітрейд», який запропонував поставити ДТ по 28 082 грн/тонна. Ці ціни на 1132 і 1250 грн/тонна вище, ніж середня ціна ДП на оптовому ринку 27 березня, за даними «Консалтингової групи А-95».

Раніше опитані enkorr трейдери, відзначали, що ця різниця з поточним рівнем цін обумовлена безліччю ризиків, пов'язаних насамперед із відстрочкою оплати палива «Укрзалізницею» і непрогнозованим графіком відвантажень.

Крім переможців у тендері брали участь ТОВ «Фірма «ФІДЕ» і ТОВ «Газтрім».

Як нагадує видання, «Укрзалізниця» протягом двох місяців не могла провести закупівлю дизельного палива через відсутність заявок від трейдерів і постачальників ДТ. Через це «Укрзалізниця» була змушена переносити вісім разів подачу заявок.

12 березня ЦОВ збільшив стартову (граничну) вартість ресурсу на 6,7%, до 28 252 грн/тонна.

Наприкінці лютого «Укрзалізниця» зіткнулася з проблемою браку палива й змушена була перейти на режим економії. Останній тендер відбувся в грудні минулого року, а потреби в І кварталі 2019 року забезпечуються за рахунок пролонгації старих договорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті