Премію Тюрінга присудили «хрещеним батькам» штучного інтелекту
Лауреатами стали розробники з Google та Facebook Джеффрі Хінтон, Янн ЛеКун та Йошуа Бенжі

Лауреатами премії імені Алана Тьюринга за 2018 рік стали три «хрещених батька» штучного інтелекту: віце-президент Google Джеффрі Хінтон, глава Лабораторії штучного інтелекту Facebook Янн ЛеКун і засновник компанії Element AI Йошуа Бенжі. Про це йдеться в повідомленні на сайті Асоціації обчислювальної техніки.
«Працюючи незалежно один від одного, Хінтон, ЛеКун і Бенжі розробили концептуальні засади для цієї сфери, виявили дивовижні явища за допомогою експериментів і сприяли технічному прогресу, що продемонстрував практичні переваги глибоких нейронних мереж. В останні роки методи глибокого навчання стали причиною дивних проривів у галузі комп'ютерного зору, розпізнавання мови, обробки природної мови та робототехніки, а також інших застосунків», – зазначається в повідомленні.
Наголошується, що хоча використання штучних нейронних мереж як інструменту, що допомагає комп'ютерам розпізнавати закономірності та моделювати людський інтелект, було введено в 1980-х роках, до початку 2000-х ЛеКун, Хінтон і Бенжі були однією з невеликих груп, які залишалися прихильними до цього підходу. Незважаючи на те, що їхні зусилля з відродження інтересу спільноти штучного інтелекту до нейронних мереж спочатку були сприйняті скептично, ідеї розробників нещодавно призвели до значного технічного прогресу, і їх методологія наразі домінує в цій сфері.
Ймовірно, більшість людей взаємодіяли з «нащадками» алгоритмів, розроблених Бенжі, Хінтоном і ЛеКуном – чи то системою розпізнавання облич, що застосовується для розблокування смартфонів, чи то моделлю штучного інтелекту для письмового спілкування, яка пропонує варіанти введення тексту в процесі його набору.
Нагороду в розмірі $1 млн лауреати отримають на офіційній церемонії 15 червня.
Премія Тюрінга – найпрестижніша премія в галузі інформатики, щорічно присуджується Асоціацією обчислювальної техніки за видатні досягнення у цій сфері. Премія спонсорується корпораціями Intel та Google. Премію названо на честь видатного англійського вченого Алана Тюрінга, математика, фахівця з криптографії, який отримав перші глибокі результати щодо теорії алгоритмів та обчислювальної складності задовго до появи перших комп'ютерів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].