Україна створила електромагнітну зброю за допомогою іноземних інвестицій

Україна створила електромагнітну зброю за допомогою іноземних інвестицій

Зброя призначена для ураження різних типів військових радіоелектронних засобів

Україна створила електромагнітну зброю за допомогою іноземних інвестицій
Фото: УНІАН

Підприємства оборонного комплексу України розробили та запустили виробництво електромагнітної зброї. Про це повідомляє підприємство «СпецТехноЕкспорт», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром».

Згідно з повідомленням, зброя призначена для ураження різних типів військових радіоелектронних засобів, у тому числі – систем енергоживлення та систем передачі даних. Вона створює потужне електромагнітне випромінювання, що призводить до виходу з ладу радіоелектронної апаратури, що є у складі озброєнь і військової техніки, або створює значні перешкоди її штатному функціонуванню.

«Завдяки проведеній роботі, українські науковці та розробники отримали належний рівень фінансування, що дозволило їм продукувати нові знання та втілити їх у нові рентабельні продукти. Також, завдяки цьому проекту, Україна долучилася до закритого клубу держав, що працюють над створенням високоефективної електромагнітної зброї», – повідомив директор підприємства «Спецтехноекспорт» Владислав Бельбас.

За його словами, такий тип озброєнь використовує лише енергію електромагнітного випромінювання, тому його дія не має летального впливу на людей, однак здатна вивести з ладу будь-яку техніку або об’єкти інфраструктури, що оснащені електронними системами. Електромагнітні боєприпаси можуть бути розміщені як на ракетних, так і на авіаційних носіях, зокрема безпілотних апаратах.

У компанії  додали, що нова електромагнітна зброя може ефективно застосовуватися проти стратегічно важливих цілей противника, зокрема командних та адміністративних центрів, вузлів зв‘язку, електростанцій, об‘єктів протиповітряної оборони тощо без ризику нанесення шкоди цивільному населенню. 

Зважаючи на високу наукоємність та значні фінансові витрати, потрібні для проведення розробки нового типу зброї, «Спецтехноекспорт» уклав домовленість з оборонною компанією з Індії щодо залучення інвестицій.

Компанія повідомила, що ці кошти були направлені на створення науково-технічної документації та виробництво дослідних зразків.

У лютому 2019 року підприємство «Спецтехноекспорт» поставило в Індію першу партію нового типу зброї та проводить переговори щодо додаткових поставок зброї. Водночас, оборонні підприємства України готові, у випадку зацікавленості з боку силових структур та направлення відповідного замовлення, розгорнути серійне виробництво електромагнітної зброї для українського війська.

Додамо, що близько 10% свого щорічного доходу підприємство «Спецтехноекспорт» отримує від реалізації науково-дослідних проектів. У 2018 році підприємство виконало зовнішньоекономічні контракти загальною вартістю $152,6 млн, що на 27% більше ніж у 2017 році. При цьому торік було укладено 148 нових оборонних контрактів на рекордну за останні 5 років суму $282,5 млн.

Раніше Mind писав, що Україна разом із США візьме участь у розробці нового безпілотного бомбардувальника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті