Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Україна в день виборів перевела годинники на літній час

Україна в день виборів перевела годинники на літній час

Стрілки годинника переведені на одну годину вперед о 3-й ночі

Україна в день виборів перевела годинники на літній час
Фото: УНІАН

Україна в ніч на неділю, 31 березня, перейшла на «літній час» – стрілки годинника переведено на одну годину вперед о 3 годині ночі. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на постанову Кабміну від 13 травня 1996 року.

«На території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки останньої неділі березня о 3 годині на годину вперед», – сказано в документі.

Нагадаємо, в ніч на 28 жовтня 2018 року Україна перейшла на «зимовий час», перевівши стрілки годинника на одну годину назад.

Додамо, що літній час використовують у більше, ніж сімдесяти країнах світу, зокрема майже у всіх країнах ЄС, більша частина яких розташована в поясі UTC + 1, менша – в UTC і UTC + 2.

Однак у серпні 2018 року Єврокомісія порекомендувала скасувати сезонну зміну часу в 2019 році, щоб держави-члени могли вирішити, чи відмовитися від цього механізму.

Такі рекомендації були висловлені після масового опитування громадян країн ЄС, за результатами якого 80% підтримали відмову від зимового часу.

26 березня депутати Європарламенту (ЄП) проголосували за припинення зміни часу в країнах ЄС навесні і восени, починаючи з 2021 року.

В Європі від переходу на зимовий час відмовилися Ісландія, РФ і Білорусь. В Україні в 2011 році також було прийнято постанову про скасування переходу на «зимовий час», однак пізніше її було анульовано.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті