Рейтингові агентства назвали найприбутковішу компанію світу у 2018 році

Рейтингові агентства назвали найприбутковішу компанію світу у 2018 році

Із показником у понад $111 млрд лідером стала Saudi Aramco

Рейтингові агентства назвали найприбутковішу компанію світу у 2018 році
www.saudiaramco.com

Saudi Aramco стала найприбутковішою компанією у світі у 2018 році, легко випередивши американських гігантів, включно з Apple та Exxon Mobil. Про це свідчать дані звітів, опублікованих рейтинговими агентствами перед виходом компанії на міжнародний ринок, передає Bloomberg.

Moody's Investors Service повідомила, що чистий прибуток Saudi Aramco склав $111,1 млрд за рік, що перевищує показники Apple, Google та ExxonMobil, разом узятих ($59,5 млрд, $30,7 млрд і $20,8 млрд відповідно). Fitch Ratings повідомило, що річний прибуток Saudi Aramco до вирахування відсотків, податків та амортизації склав $ 224 млрд.

Кредитні рейтинги, перші для Aramco, дають уявлення про рахунки компанії, які залишаються в основному секретними з моменту її націоналізації наприкінці 1970-х років. Так, обидва рейтингові агентства дали високу оцінку запланованому Aramco випуску доларових облігацій – A1 та A+.

Видання зазначає, що тим не менш вплив влади Саудівського Королівства на державного виробника нафти через високі податки також знижує його прибутковість і кредитоспроможність, що зі свого боку заважає йому домогтися набагато більш високого кредитного рейтингу.

Зазначається, що компанія виплачує 50% свого доходу у вигляді податку на прибуток і, крім того, платить по ковзаючій шкалі роялті. Внаслідок цього кожен видобутий барель нафти приносить компанії тільки $26, тоді як Royal Dutch Shell – $38, а Total – $31.

Нагадаємо, нещодавно саудівська енергетична корпорація Saudi Aramco повідомила про покупку контрольного пакету акцій місцевої нафтохімічної компанії Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) за майже $70 млрд.

Раніше стало відомо про плани Saudi Aramco  збільшити інвестиції у видобуток газу в наступні 10 років.

Як повідомлялось, початково ІРО Saudi Aramco було заплановане на 2019 рік, але з огляду на ряд факторів його вирішили перенести на кінець 2020-початок 2021.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло