«Укрзалізниця» подала позов проти банку ПУМБ Ахметова на 1 млрд грн

«Укрзалізниця» подала позов проти банку ПУМБ Ахметова на 1 млрд грн

Позов проти банку поданий за кредитними договорами з «Донецькою залізницею»

«Укрзалізниця» подала позов проти банку ПУМБ Ахметова на 1 млрд грн
Фото: УНІАН

Господарський суд Києва відкрив 22 березня  провадження у справі за позовом «Укрзалізниці» до ПУМБ про стягнення 1,05 млрд грн «безпідставно набутих грошових коштів» за кредитними договорами, укладеними з державним підприємством «Донецька залізниця». Про це пише finbalance.

Видання додає, що Київський апеляційний госпсуд залишив без змін це рішення, а Вищий госпсуд його скасував та відправив справу на новий розгляд у суд першої інстанції. Останнє рішення прийняте з огляду на те, що процес припинення ДП «Донецька залізниця» не був завершений. Розглядати цей спір продовжували у 2018 році. Зокрема, було призначено судову експертизу, через щодо провадження в справі зупинялося.

Раніше, у 2016 році, Госпсуд м. Києва своїм рішенням, яке було залишене без змін Київським апеляційним госпсудом та Вищим госпсудом, задовольнив позов Таскомбанку до «Укрзалізниці» та «Донецької залізниці» у справі про стягнення $5,4 млн заборгованості. У 2017 році Верховний суд ці рішення скасував та відправив справу на новий розгляд. У вересні 2018 року Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити відповідний позов Таскомбанку та зобов’язав банк повернути «Укрзалізниці» 140 млн грн, сплачених «Укрзалізницею» Таскомбанку в рамках виконання судового рішення в цій справі, винесеного у 2016 році. Разом з тим у листопаді 2018 року Північний апеляційний госпсуд за клопотанням Таскомбанку скасував ухвалу суду першої інстанції про повернення банком 140 млн грн для «Укрзалізниці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті