ВРП звільнила суддю через блокування нею аудиту ПриватБанка за позовом Коломойського

ВРП звільнила суддю через блокування нею аудиту ПриватБанка за позовом Коломойського

Допущені суддею порушення призвели до істотних негативних наслідків як для відповідачів – НБУ, Мінфіну, Приватбанку, так і для авторитету правосуддя

ВРП звільнила суддю через блокування нею аудиту ПриватБанка за позовом Коломойського
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила Кізюн Людмилу Іванівну з посади судді Солом’янського районного суду Києва на підставі п. 3 ч. 6 статті 126 Конституції України через вчинення дисциплінарного проступку, несумісного зі статусом судді. Про це йдеться в повідомленні на сайті ВРП.

ВРП розглянула питання про звільнення Кізюн із посади судді відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП від 1 серпня 2018 року

Підставою відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Кізюн були скарги Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного банку України, адвоката А. Самойленко в інтересах ТОВ «Астерс Консалт». 

Зокрема, у скарзі адвокат Самойленко вказує, що ухвалою судді Кізюн від 15 грудня 2017 року вжито заходів забезпечення за позовом Особа_2 до НБУ, ПАТ «КБ «Приватбанк», Міністерства фінансів України та інших про визнання недійсними договорів та припинення дій.

«На думку скаржника, зазначена ухвала суду ґрунтується виключно на припущеннях судді, не містить жодних посилань на докази та перешкоджає господарській діяльності зазначених в ухвалі юридичних осіб, що є втручанням у їхню діяльність», – йдеться в повідомленні ВРП.

З аналогічних підстав подано дисциплінарну скаргу НБУ, у якій, зокрема, вказується, що зазначеною ухвалою суду неправомірно зупинено рішення, акти НБУ, встановлено для НБУ заборони вчиняти певні дії, що суперечить нормам процесуального законодавства.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Кізюн, не вирішуючи спір по суті, всупереч встановленій Цивільним процесуальним кодексом України прямій забороні, вжила заходів забезпечення позову, які за своїм змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог. Допущені суддею Кізюн порушення призвели до істотних негативних наслідків як для відповідачів – НБУ, Мінфіну,  Приватбанку, так і для авторитету правосуддя.

Нагадаємо: 18 жовтня 2018 року Київський районний суд міста Одеси залишив без розгляду позовні вимоги Ігоря Коломойського, якими він намагався заблокувати співпрацю НБУ, Мінфіну та ПриватБанку з українськими та міжнародними компаніями.

Зазначені компанії були залучені до фінансового розслідування діяльності колишніх співвласників ПриватБанку та юридичного супроводження справ, що стосуються націоналізації банку.

Суд погодився, що Коломойський, подавши цей позов, зловживав своїми процесуальними правами та намагався затягнути судовий розгляд.

Раніше, у січні минулого року, розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПриватБанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації. Цей факт призвів до збитків у розмірі $5,5 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло