PDVSA зберегла експорт нафти майже в 1 млн барелів на день попри санкції США та блек-аути

PDVSA зберегла експорт нафти майже в 1 млн барелів на день попри санкції США та блек-аути

Найбільші поставки Венесуела здійснювала до Азії

PDVSA зберегла експорт нафти майже в 1 млн барелів на день попри санкції США та блек-аути
фото DR

Венесуельська PDVSA в березні зберегла обсяг експорту нафти майже в 1 млн барелів на день, незважаючи на санкції США та відключення електроенергії. Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані системи Refinitiv Eikon.

Зазначається, що ОПЕК стабілізувала експорт у березні після того, як поставки впали приблизно на 40% у лютому порівняно з попередніми місяцями, відразу ж після того, як Сполучені Штати оголосили, що вводитимуть санкції на продаж нафти, щоб перекрити головне джерело доходу президента Ніколаса Мадуро.

У березні, як свідчать дані, постачання венесуельської нафти і палива на експорт склали 980 355 барелів на добу (990 200 барелів у лютому).

Видання наголошує, що обмеження США на експорт з Венесуели ще більше посиляться в травні, коли пільговий період для припинення закупівель закінчується для імпортерів венесуельської нафти, які використовують дочірні компанії США або фінансову систему країни.

«Враховуючи нові проблеми, що виникли в PDVSA, ми були здивовані, коли побачили відновлення експорту на тлі загальнонаціонального відключення електроенергії», – сказав Самір Мадані, співзасновник компанії TankerTrackers.com, яка відстежує постачання та зберігання нафти.

Під час масштабних блек-аутів обсяг експорту опустився нижче 650 000 барелів на день, за оцінками TankerTrackers.

PDVSA вдалося, однак, компенсувати затримки, викликані відключенням, при завантаженні великих суден, що прямують до Азії. Дані показують, що компанія планує зробити те ж саме у квітні.

Вантажі, відправлені до Індії, Китаю та Сінгапуру – центрів для зберігання та реекспорту – становили 74% загального експорту в березні порівняно з майже 70% в лютому. Індія знову стала головним пунктом експорту Венесуели в березні, причому третина загального обсягу вантажів відправлена ​​на нафтопереробні заводи, що експлуатуються Reliance Industries та Nayara Energy.

Експорт до Європи становив 17% від загального обсягу, проти 22% у попередньому місяці.

PDVSA також продовжувала експортувати нафту до Куби, яка є союзником Мадуро. Тичасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо минулого місяця заявив, що постачання на Кубу мають бути припинені. Але PDVSA, контрольований військовим керівництвом, вірним Мадуро, продовжує експорт на острів.

Нагадаємо: раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США ще не приступали до впровадження найжорсткіших санкцій проти Венесуели, наразі вони розглядаються

Пізніше США закликали світові нафтові компанії припинити будь-які зв'язки з Венесуелою, інакше проти них будуть введені санкції. Під обмеження можуть потрапити навіть ті, хто укладає бартерні угоди.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло