Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
«Український Давос»: форум Ukrainian ID відбудеться в Каневі 7 і 8 червня 2019 року
Партнерський матеріал

«Український Давос»: форум Ukrainian ID відбудеться в Каневі 7 і 8 червня 2019 року

Серед ключових тем другого Форуму Ukrainian ID обговорюватиметься «Нова безпекова стратегія країни», в якій людина окреслена як найвища цінність

«Український Давос»: форум Ukrainian ID відбудеться в Каневі 7 і 8 червня 2019 року

Світові експерти зберуться в Каневі на економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID, щоби виробити новий порядок денний, якого вимагає українське суспільство.

Про це повідомила Наталія Заболотна, ініціатор форуму, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

«Результати першого туру президентських виборів показали, що українці прагнуть змін. Абсолютна більшість виборців відмовила в підтримці нинішній державній політиці в різних сферах життя. Це означає, що перед нашою країною стоїть серйозний виклик: ми повинні радикально змінити наші підходи до ключових питань, що хвилюють кожну людину, і взятися за вирішення тих проблем та питань, які зараз ігноруються державою», – наголосила вона.

Серед ключових тем другого Форуму Ukrainian ID обговорюватиметься  «Нова безпекова стратегія країни», в якій людина окреслена як найвища цінність.

Дискутуватиметься нова концепція енергетичного розвитку «Консенсус 3хЕ: Енергетика, Екологія, Економіка».
На форумі в партнерстві з Інститутом Майбутнього України буде презентовано нову економічну стратегію з акцентом на гуманізацію економіки.

У панелі Community ID та платформі «Big Ideas for Small Cities» будуть розглянуті успішні кейси розвитку місцевих громад крізь призму процесу децентралізації.

Платформа «Інвестиції в українську інфраструктуру: Як оживити водні артерії?» обіцяє бути гарячою. Адже перспективи водних магістралей останніми роками заблоковані законодавчими баталіями. А  тому в Каневі має бути зрушено з мертвої точки процес оптимізації розвитку водної логістики, пасажирських і вантажних перевезень річками України. А з ним і питання інвестицій у водну інфраструктуру, українські верфі та кораблебудування.

Тему гендерної рівності та недотримання виборчого законодавства буде піднято в спеціальній платформі Demolishing the glass ceiling! /«Пробиваючи скляну стелю!»

«Очевидно, що ані економіка, ані інфраструктура нашої країни сьогодні не відповідають темпам розвитку, яких вимагає XXI століття від великої держави в центрі Європи. Наприклад, маючи фантастичний річковий ресурс, ми допустили практично повне зникнення водного транспорту. Як це сталося і завдяки яким конкретним механізмам та законодавчим ініціативам ми можемо відродити річкову інфраструктуру?

Є і соціальні питання, які потребують досить оперативних і чітких рішень. Чому децентралізація відбувається таким чином, що фактично позбавляє місцеві громади доступу до соціо-культурної інфраструктури? Чому політики й можновладці безкарно порушують законодавчу норму щодо обов’язкової пропорції представництва жінок – не менше 35%  – в органах законодавчої та виконавчої влади – за фактом поступається не те що європейським державоустроям, а навіть показникам радянських часів?

Темою, що відкриватиме форум, стане нова безпекова стратегія, що базуватиметься на європейських принципах – Human Security – гуманітарній безпеці, де в пріоритеті екосистема життя суспільства та особистісний розвиток кожної людини. За участю вітчизняних стейтхолдерів і міжнародних експертів ми збираємося випрацювати конкретні практики, що повинні бути основою законів і стратегій української влади, на яку цього року чекає оновлення», – підкреслила Наталія Заболотна.

Форум Ukrainian ID відбудеться у Каневі 7 і 8 червня 2019 року.

За результатами форуму буде видана Конституція цінностей – символічна хартія, яка має визначати ключові правила гуманітарної безпеки й суспільного життя України. До флешмобу зі створення Конституції цінностей вже приєдналися українські та світові інтелектуали: письменник Юрій Андрухович, Паскаль Гілєн, режисер Роман Балаян, директор Австрійського культурного форуму д-р Ульф Хаусбрандт, літературознавець Григорій Грабович, філософ Вахтанг Кебуладзе, Євген Уткін, художник Олександр Ройтбурд, Олена Сотнік, Віктор Андрусів, Микола Давидюк та інші.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID вперше відбувся в Каневі в липні 2018 року за участю понад 300 експертів. У ЗМІ його стали називати «українським Давосом», провівши аналогію зі Світовим економічним форумом, що збирає ключових лідерів думок з усього світу.

Тематичними панелями та платформами форуму у 2019 році стануть:

 • Human Security ID: Нова безпекова стратегія країни: людина як найвища цінність
 • EconomyID: Новітня концепція економічного розвитку України
 • Community ID: Децентралізація. Виклики та перспективи
 • Values ID: Цінність, як ціль. Інвестиції в майбутнє. /За підтримки Aspen Institute/
 • Cult&Turism ID: Вага культурного капіталу. Культурний туризм як драйвер економіки
 • Education ID: «Нова школа»
 • Technology ID: Розсуваючи межі можливого
 • Ефективна енергетична стратегія: «Консенсус 3хЕ: Енергетика, Економіка, Екологія» – пошук найбільш ефективної енергетичної моделі для Україні у XXI столітті. Шляхи енергозбереження за досвідом Німеччини та інших країни. Здорова експансія зеленої енергетики та гідроенергетики – плюси й мінуси за досвідом України та Канади;
 • «Інвестиції в українську інфраструктуру: Як оживити водні артерії?» – перспективи розвитку водної логістики, пасажирських і вантажних перевезень річками України, інвестиції в українські верфі – міф чи реальність;
 • Big Ideas for Small Cities – платформа з трансформації та пошуку нової парадигми розвитку малих міст.
 • Gender diversity platform: Demolishing the glass ceiling!
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті